Capri – Quisisana Grand Hotel

Wyspa Capri to miejsce, które chyba najbardziej kojarzy się w włoskim “dolce vita” oraz produktami Dolce&Gabbana. Dlatego nie dziwi wybór tej lokalizacji. To miejsce, gdzie skały stykają się z lazurową wodą, a odpoczynku można zaznać pływając po pięknych zatokach i spędzając czas na zjawiskowych plażach.

Reklama

- To nie tylko jeden z najsłynniejszych kurortów wśród hollywoodzkich celebrytów, ale także idealne tło dla najbardziej kultowych projektów Dolce&Gabbana - opisuje na swojej stronie słynna marka.

Wybór padł na luksusowy Grand Hotel Quisisana położony w sercu Capri, w pobliżu słynnego “La Piazetta”. Właśnie ten kurort Dolce&Gabbana postanowiło udekorować kultowym wzorem “blu mediterraneo”.

- Odcienie bieli i błękitu wyróżniają się wśród pachnących kwiatami pomarańczy ogrodów i spektakularnych widoków na Faraglioni [formacje skalne w pobliżu wyspy - przyp. TK] i plażę Marina Piccola, podkreślając wyjątkową atmosferę nadmorskich wakacji - opisuje Dolce&Gabbana.

Dolce & Gabbana x Quisisana Grand Hotel - Capri / materiały prasowe Dolce & Gabbana x Quisisana Grand Hotel - Capri / materiały prasowe

Taormina – Pałac San Domenico

Położona na wschodnim wybrzeżu Sycylii Taormina często nazywana jest nie tylko perłą Sycylii, ale też całego Morza Śródziemnego. Spektakularne widoki i czarująca atmosfera sprawiają, że jest to lubiane miejsce przez celebrytów i gwiazdy Hollywood.

Marka Dolce&Gabbana postawiła także na to miejsce, które - jak opisują przedstawiciele włoskiego domu mody  - jest idealne dla ich charakterystycznego wzoru, wykorzystanego do dekoracji klubu plażowego hotelu San Domenico Palace. Warto zresztą wiedzieć, że kiedyś ten budynek był klasztorem, w którym mieszkali mnisi pochodzący z zamożnych rodzin arystokratycznych. Później zapisał się za to na kartach światowego filmu.

- Po przekształceniu w hotel, jego korytarze i elewacje przeszły do historii światowej kinematografii. Ośrodek, urządzony w niebiesko-białej kolorystyce, oferuje cudowną atmosferę na najbliższe lato, w której można zanurzyć się i cieszyć się wakacjami na tle wschodniego wybrzeża, z niesamowitym widokiem na Etnę.

 

Dolce & Gabbana x Hotel San Domenico Palace - Taormina / materiały prasowe Dolce & Gabbana x Hotel San Domenico Palace - Taormina / materiały prasowe

Saint-Tropez – Casa Amor

Kultowe wzory D&G zawitały także do Saint-Tropez. To dawna wioska rybacka rozsławiona przez Brigitte Bardot, która jest obecnie jednym z najbardziej modnych kurortów na Riwierze Francuskiej.

- Dzięki niezliczonym odcieniom, wspaniałym plażom i skąpanym w słońcu krajobrazom Saint Tropez jest miejscem, w którym celebryci z całego świata spotykają się, aby spacerować wzdłuż pięknego portu, relaksować się wśród luksusowych jachtów i doświadczać największych przyjemności podczas wakacji - opisuje Dolce&Gabbana.

Położony tuż przy plaży Pampellone klub Casa Amor został wybrany przez Dolce&Gabbana i upiększony wzorami ikonicznego “carretto” - barwnego, sycylijskiego wózka.

- Ozdobiony tradycyjnymi kolorami sycylijskich wozów, jest idealnym miejscem, aby w letnie wieczory doświadczyć starożytnych włoskich tradycji i zanurzyć się w najbardziej autentycznej śródziemnomorskiej atmosferze.

W takich okolicznościach naprawdę można zaznać śródziemnomorskiego “dolce far niente”.

 

Dolce & Gabbana x Saint-Tropez – Casa Amor / materiały prasowe Dolce & Gabbana x Saint-Tropez – Casa Amor / materiały prasowe