Gwiazdy wspierają Szlachetną Paczkę

Reklama

Szlachetna Paczka już od 22 lat organizuje pomoc materialną dla najbardziej potrzebujących osób w Polsce. Ambasadorami i ambasadorkami tej inicjatywy są natomiast liczne gwiazdy ze świata sportu i show biznesu. W tym roku do grona wspierających dołączyła Iga Świątek.

– W tenisie najważniejsze jest, żeby uzyskać jak największą liczbę punktów, jak najszybciej. Ale w Szlachetniej Paczce dążymy do czegoś innego. Tutaj najważniejszą liczbą jest zero. Nie zostawmy bez wsparcia żadnej rodziny w potrzebie! – mówiła tenisistka.

Poza nią twarzami tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki są także m.in. Robert i Ania Lewandowscy, Wojtek Szczęsny, Tomasz Kot czy Paweł Fajdek.

Kolacja Marzeń w towarzystwie Rafała Brzoski i Omeny Mensah

Kolacja Marzeń to inicjatywa Fundacji „Mam Marzenie” oraz platformy Allegro Charytatywni, w ramach której wszyscy zainteresowani mogą wylicytować kolację w towarzystwie ulubionej gwiazdy. W tegorocznej, dziewiątej edycji udział wzięły 22 restauracje i 50 znanych osób.

Na liście znajdują się m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Beata Pawlikowska, Dorota Wellman, Agnieszka Dygant, Aleksandra Kwaśniewska, Ewa Wachowicz, Magda Gessler czy Michał Szpak.

W ramach inicjatywy do wygrania jest też spotkanie online z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską.

Ania i Robert Lewandowscy – 500 tys. dla Centrum Zdrowia Dziecka

fot. CZD, Facebook fot. CZD, Facebook

Wśród licznych inicjatyw charytatywnych Ani i Roberta Lewandowskich w tym roku najgłośniej było o wsparciu Centrum Zdrowia Dziecka. Para w listopadzie tego roku zakupiła dwa specjalistyczne aparaty do znieczulania o łącznej wartości 500 tys. zł, które wykorzystywane są na Bloku Operacyjnym CZD.

- To już kolejne wsparcie Anny i Roberta Lewandowskich dla naszego szpitala, którzy od wielu lat wspierają IPCZD. Ania i Robert m.in. przekazali środki dla Kliniki Neurochirurgii oraz wsparli remont Oddziału Rehabilitacji – czytamy w poście CZD.

Natalia Kukulska, Miuosh – utwór „Korzenie i skrzydła”

Natalia Kukulska, wokalistka, autorka tekstów i muzyki oraz Miuosh – raper, kompozytor i producent muzyczny połączyli siły w piosence „Korzenie i skrzydła” nagranej dla Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

- "Korzenie i skrzydła:" to wzruszający utwór na rzecz wszystkich potrzebujących dzieci. Oficjalna premiera piosenki odbyła się 8 grudnia podczas konferencji prasowej artystów i SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Akcja wspiera świąteczną zbiórkę Stowarzyszenia na rzecz opuszczonych i osieroconych dzieci – czytamy na stronie Stowarzyszenia.

Aukcje WOŚP

Jak co roku w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kolejne znane osoby przekazują na rzecz organizacji liczne przedmioty do wylicytowania.

Już teraz, ponad półtora miesiąca przed 31. finałem WOŚP pod młotek trafiły obraz Krystyny Kofty pt. „Matka z dziećmi i ptakami na plaży”, skórzana kurtka Jurka Owsiaka czy statuetka Wiktora należąca do Kuby Wojewódzkiego.

Żółty talerz, Kulczyk Foundation

Fundacja Dominiki Kulczyk pomaga nie tylko w okresie przedświątecznym. W ramach inicjatywy Żółty Talerz organizacja przez cały rok współfinansuje posiłki ponad 10 tys. dzieci z całej Polski. W ramach inicjatywy dotychczas wydano pona 9 mln posiłków, z czego milion tylko w tym roku.

Akcja charytatywna polskich pisarzy i pisarek

Na stronie Allegro Charytatywni od 7 do 15 grudnia 2022 r. trwa świąteczna aukcja Fundacji HumanDoc, w ramach której można wylicytować książkę z autografem ulubionego autora lub autorki i wesprzeć organizację we wsparciu uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy.

Wśród najważniejszych nazwisk znajdują się Andrzej Stasiuk, Zygmunt Miłoszewski, Wojciech Jagielski, Joanna Bator, Karolina Pasternak, Ziemowit Szczerek czy Michał Witkowski.