Sebastian Kulczyk

Jacht Phoenix II Jacht Phoenix II

Reklama

Choć syn zmarłego miliardera jest dość oszczędny w dzieleniu się swoim życiem poza zawodowym z mediami, to w jednym z wywiadów dla serwisu WP Turystyka wspominał, że jedną z jego największych pasji jest nurkowanie. W tym celu Sebastian Kulczyk najczęściej odwiedza swoje ulubione miejsca na Malcie lub we Włoszech – na Sycylii lub Sardynii. I zdecydowanie ma do tego warunki.

Sebastian Kulczyk dysponuje bowiem jachtem Phoenix II, który kupił jeszcze jego ojciec. Jednostka jest oazą luksusu - ma 100 metrów długości, trzy baseny i dwa kina. Obecnie każdy (kogo na to stać) może wynająć ten statek za pośrednictwem firmy Sunreef Yachts.

Dorota Soszyńska

Dorota Soszyńska fortunę zbiła w branży kosmetycznej – jest m.in. współwłaścicielką stale rozwijającej się firmy Oceanic. W rozmowie z serwisem wirtualnekosmetyki.pl polska bizneswoman przyznała, że najlepiej odpoczywa w otoczeniu przyrody, dlatego podczas dłuższych wypadów decyduje się odwiedzać Prowansję, która – jak twierdzi – jest jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Dorota Soszyńska odwiedziła ten francuski region również w tym roku.  

 

Rafał Zaorski

Rafał Zaorski - milioner i inwestor kryptowalutowy nazywany „polskim Elonem Muskiem” również lubi wypoczywać na łonie natury np. nad brzegiem oceanu, by móc odciąć się od codzienności. W tym roku w ramach wycieczki do Stanów Zjednoczonych zdecydował się jednak odwiedzić… grób Jesse Livermora, jednego z najsłynniejszych spekulantów i inwestorów w historii amerykańskiej giełdy, który pochowany jest na cmentarzu w miasteczku Acton w stanie Massachusetts.

Zygmunt Solorz-Żak

Jacht Piola, fot. Sunreef Yachts Jacht Piola, fot. Sunreef Yachts

Poza rodziną Kulczyków Zygmunt Solorz-Żak jest jednym z niewielu polskich miliarderów, który może pochwalić się prywatnym luksusowym jachtem. Jednostka o nazwie Piola ma 25-metrów długości i na swoim pokładzie może pomieścić ośmioro pasażerów.

Jeszcze w 2015 r. założyciel grupy Polsat miał żeglować jachtem po Karaibach w towarzystwie byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, ale od kilku lat miliarder nie korzysta już z Pioli. Jacht dostępny jest do wynajęcia w ofercie Sunreef Yachts Charter.

Ewa Minge

W przeciwieństwie do poprzednich osób na tej liście Ewa Minge z reguły wybiera wypoczynek nad polskim morzem. W tym roku projektantka i bizneswoman wybrała się m.in. do Mielna, Szczecinka i Wierzchowa.

- San Mielno. Kolejne miejsce na mapie Polski „moje”. Plaża jak widać nie jest przeludniona, „Kowalscy” mili, ceny różne, gofry najlepsze pod słońcem i dla nich właśnie wpadłam na chwile do naszego nadmorskiego kurortu – napisała Ewa Minge na swoim koncie na Instagramie (pisownia oryginalna).

Rafał Sonik

Rafał Sonik - polski kierowca wyczynowy i milioner- szerzej o swoim urlopie mówił w wywiadzie na łamach serwisu justkowalski.pl. Rafał Sonik przyznał w rozmowie, że z reguły nie ma dla siebie zbyt wiele wolnego czasu – jedynie ok. 2-3 dni w miesiącu, ale jednocześnie wypoczynkiem jest dla niego m.in. udział w rajdzie Dakar.

– To urlop w siodle! To też cholernie drogi odpoczynek, ale także dobre wczasy odchudzające – mówił Sonik.

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska - jedna z najbardziej dynamicznych par polskiego biznesu - znana jest z zamiłowania do luksusowych, zagranicznych podróży. W poprzednich latach para wybrała się m.in. do Grecji, Chorwacji, Mozambiku, Włoch czy na Bahamy. Nie inaczej jest tego lata.

Na Instagramie Omeny Mensah pojawiło się w tym roku kilka zdjęć z wakacji na południu Francji. 

Marcin Prokop

Polski dziennikarz i przedsiębiorca również nie stroni od podróży. W tym roku Marcin Prokop odwiedził nie do końca odkrytą perłę Bałkanów – Czarnogórę.

– Czarnogóra jest jak filiżanka espresso albo Lady Gaga – maleńka, a daje czadu. Na powierzchni niespełna 14 tys. km zmieściło się aż 117 plaż, 5 parków narodowych, najgłębszy kanion w Europie i nieprzebrana ilość widoków, które zapierają wszystko, co można zaprzeć – napisał dziennikarz na Instagramie.

Robert i Ania Lewandowscy

Okres urlopowy rozpoczęli również Ania i Robert Lewandowscy, którzy w ostatnich kilku tygodniach odwiedzili kilka egzotycznych miejsc w Europie. Najpierw para pojawiła się na weselu w luksusowym tureckim kurorcie Regnum Carya, następnie Lewandowscy uczcili swoją rocznicę ślubu na Majorce, a teraz swoją obecnością uświetnili ekskluzywny pokaz mody marki Dolce & Gabbana organizowany w Syrakuzach na Sycylii.

 

Jakub Chmielniak

Jakub Chmilniak - polski biznesmen działający w branży NFT i modowej zdecydowanie umie się również bawić. Jakub Chmielniak bywa przede wszystkim w Dubaju oraz na włoskiej wyspie Capri, gdzie z reguły wypoczywa na jachcie.

Grzegorz Krychowiak

Polski piłkarz równolegle do swojej kariery sportowej rozwija również swoją karierę biznesową. I przy okazji bardzo lubi podróżować w odległe zakątki globu. W tym roku Grzegorz Krychowiak podczas urlopu odwiedził puszczę amazońską!