Najnowszy koncept włoskiego projektanta nosi nazwę Embryon i zawdzięcza ją wstępnym modelom 3D jachtu. – Pracowaliśmy od fazy embrionalnej próbując sprawić, by linie kadłuba pozostały jak najbardziej płynne i naturalne – tłumaczył Lazzarini.

Reklama

Przezroczysty jacht

Ostateczny efekt prac designera prezentuje się oszałamiająco. Embryon to 24 metrowy jacht zbudowany w całości z włókna węglowego. Dzięki wykorzystaniu tego materiału konstrukcja jest o 30 proc. lżejsza niż jednostki porównywalnych rozmiarów dostępne na rynku.

Specjalną „supermocą” projektu jest natomiast możliwość dostosowywania poziomu przezroczystości kadłuba do indywidualnych preferencji. Osiągnięto to dzięki wykorzystaniu specjalnych fotochromatycznych paneli wtopionych w poszycie jachtu, których poziom przepuszczania światła słonecznego może być dowolnie modyfikowany.

Embryon – specyfikacja

Jach może poruszać się z maksymalną prędkością 65 węzłów dzięki trzem silnikom – dwóm spalinowym jednostkom V12 o łącznej mocy 4 tys. koni mechanicznych i jednej jednostce elektrycznej o mocy 1260 koni mechanicznych. Ten ostatni silnik napędzany jest w całości wodorem i może służyć jako jedyne źródło napędu jachtu. Maksymalna prędkość wyniesie wówczas 22 węzły. W teorii Embryon może być wyposażony również wyłącznie w trzy silniki wodorowe o łącznej mocy ponad 3,6 tys. koni mechanicznych.

Poza tymi unowocześnieniami Embryon to klasyczny luksusowy jacht. Posiada taras do opalania z wygodnymi kanapami, a jego wnętrze może zostać skonfigurowane tak, by na pokładzie znajdowały się maksymalnie trzy, w pełni wyposażone sypialnie z miejscem dla dziesięciu osób.

Sam Pierpaolo Lazzarini nie precyzuje jednak, czy i kiedy jego śmiały projekt wejdzie w życie, dlatego na razie musimy zadowolić się konceptualnymi grafikami i krótkim filmem reklamowym.