Mowa o studiu LoveFrom, którego założycielami są Jony Ive oraz Marc Newson. Pierwszy z nich spędził niemal całą karierę zawodową w firmie z Cupertino i dosłownie zjadł zęby na projektowaniu technologii. Współpracował z Apple w latach 1992-2019 i w tym czasie był odpowiedzialny za wiele różnych projektów firmy, spośród których zdecydowanie najważniejszym był kultowy design pierwszego iPhone’a.  

Reklama

Marc Newson pracował z technologicznym gigantem znacznie krócej, bo ledwie od 2014 roku, jednak jego doświadczenie w korporacyjnym designie sięga wczesnych lat 80. XX wieku. Ma również na koncie wcześniejszą współpracę z samym Ferrari – w 2018 roku zaprojektował dla włoskiej marki stylowy stojak w kształcie głowicy silnika V12, na którym eksponowany był katalog z ofertą producenta.

Prawdziwi fani Ferrari

Obaj panowie są zresztą wielkimi entuzjastami i posiadaczami aut marki Ferrari, a Newson regularnie bierze udział w wyścigach klasycznych modeli aut z Maranello.

Jako właściciele i kolekcjonerzy Ferrari nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani współpracą z tą niezwykłą firmą, a w szczególności z zespołem projektowym fachowo kierowanym przez Flavio Manzoniego – stwierdzili w swoim oświadczeniu Ive i Newson – Widzimy kilka wyjątkowo ekscytujących możliwych obszarów współpracy, które, jak wierzymy, przyniosą ważne i cenne rezultaty.

Na ten moment nie wiadomo, które konkretnie obszary współpracy mają na myśli projektanci, jednak najprawdopodobniej będzie to design interfejsu informacyjno-rozrywkowego w przyszłych modelach Ferrari. Miałoby to sens o tyle, że w zarządzie włoskiego producenta zasiada już jeden z byłych dyrektorów Apple – Eddie Cue.

Cue był współodpowiedzialny za stworzenie najważniejszych technologii Apple m.in. Siri, Apple Maps i usług iCloud oraz – od 2012 roku – za rozwój oraz implementację nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych w Ferrari.