Sposób na bezsenność: pocierania nadgarstka

Pomysłowość użytkowników TikToka nie ma granic. Czasami jednak ich dziwaczność idzie w parze ze skutecznością i dokładnie tak ma być w tym wypadku. Oto niespotykany tip na szybki sen prosto z tiktokowych trendów.

Reklama

Trend, o którym mówimy został zapoczątkowany przez @youngeryoudoc z TikToka. Użytkownik uważa, że najskuteczniejszą metodą na szybkie zaśnięcie jest pocieranie wewnętrznej strony nadgarstka. Powód? Podobno to właśnie nadgarstki posiadają w sobie kilka punktów akupresury odpowiedzialnych za sen.

Ale czy to rzeczywiście może mieć sens? 

 

Bezsenność a akupresura 

- Istnieją cztery punkty akupresury zaczynające się od różowej strony fałdy nadgarstka i przesuwające się w górę wewnętrznego przedramienia. Punkty nacisku są znane jako 4,5,6 i 7. Wszystkie znajdują się na dłoniach lub wokół nich, a pocieranie ich może pomóc złagodzić stres, niepokój i nie tylko – tłumaczy dla Hypebae dr Shari Auth z WTHN.

Okazuje się, że pocieranie nadgarstków to doskonały sposób na bezsenność. Punkty, które się na nich znajdują, są powszechnie używane przez akupresurzystów w leczeniu snu, kołatania serca i problemów ze zdrowiem psychicznym, takich jak depresja i lęki. Równie skuteczne mogą okazać się także maty do akupresury. 

Co wy na to? My z pewnością przetestujemy skuteczność tego triku!