Sieć hotelarska Arche rusza na pomoc uchodźcom z Ukrainy

O wsparcie ze strony Arche mogą ubiegać się firmy poszukujące noclegu dla swoich pracowników i ich rodzin, sztaby kryzysowe uruchomione w Urzędach Wojewódzkich oraz fundacje i stowarzyszenia, które niosą pomoc wszystkim potrzebującym.

Reklama

- Nie czekamy, działamy! Od soboty zakwaterowaliśmy w bezpłatnych miejscach noclegowych z wyżywieniem już dwa tysiące osób i jesteśmy przygotowani, aby w kolejnych dniach przyjąć trzy tysiące uchodźców. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, adoptujemy i doposażamy sale konferencyjne i szukamy kolejnych lokali, które można zaadoptować na obecne potrzeby. Z naszej rezerwy finansowej zabezpieczyliśmy pięć milionów na pokrycie tych kosztów, a o resztę będziemy martwić się później. Rozumiemy, że jest to gigantyczne wyzwanie i potrzebne będzie nam wasze wsparcie – mówi w oficjalnym oświadczeniu Władysław Grochowski.

Sieć Arche współpracuje przy tym z Fundacją Leny Grochowskiej, która pomaga m.in. osobom z zaburzeniami rozwoju czy niepełnosprawnościami intelektualnymi. Całą akcją steruje sztab koordynatorów, których zadaniem jest zbieranie najważniejszych informacji na temat pilnych potrzeb.

- Fundacja Leny Grochowskiej wspiera działania Grupy poprzez organizację zbiórek i logistyki.
Zwracam się z apelem o udzielenie pomocy tak finansowej jak i rzeczowej dla potrzebujących osób, które przybywają do hoteli Grupy Arche oraz do miejsc zbiorowego noclegu współorganizowanych przez naszą fundację i firmę Arche - czytamy na Facebooku Arche Group. 

Każdy, kto chciałby włączyć się w akcję, może zgłosić się pod numerem telefonu 535 579 491 , na podstawie wiadomości przesyłanych przez koordynatorów na Facebooku Fundacji Leny Grochowskiej lub kierować się zakładką "Pomoc dla Ukrainy" na oficjalnej stronie Arche. 

 

Działania Arche na rzecz uchodźców z granicy polsko-białoruskiej

Aktywna działalność Władysława Grochowskiego i całej sieci Arche była widoczna już w 2021 roku. To właśnie wtedy prezes firmy deweloperskiej wystosował list otwarty do polskiego rządu, w którym zadeklarował możliwość przyjęcia stu rodzin uchodźców z granicy polsko- białoruskiej.

- Napisałem ten list, bo czułem taką potrzebę i niezależnie od konsekwencji chciałem podzielić się opinią. Jakoś po latach różnych doświadczeń staję się coraz bardziej odważny. Stawianie murów nie rozwiąże tego problemu. Historia już to przerabiała. Później te mury burzyliśmy, a teraz powrót do tego. Niestety, politycy mają absurdalne pomysły – mówił Władysław Grochowski w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim.

Oprócz tego Arche zwróciło się także do kancelarii premiera, zaznaczając, że propozycja jest realna i oczywista. Każdy, kto chce uciec od tragedii, pracować i żyć w szczęściu, powinien mieć do tego prawo.