Polskie cukiernie wśród najlepszych na świecie

Siedem lat po stworzeniu mapy tysiąca najlepszych restauracji na świecie, eksperci kulinarni La Liste przygotowują wyjątkowy projekt przewodnika „Mistrzów Wypieków”, który tym razem skupi się tylko i wyłącznie na lokalach serwujących najlepsze wyroby cukiernicze. W Polsce wyróżniono ich aż dziesięć!

Reklama

Według La Liste cukiernictwo to obecnie jeden z przodujących trendów kulinarnych. Co więcej, cukiernicy zdobyli w ostatnich latach tak wielką popularność, że zajęli miejsce wśród największych liderów gastronomii, zwłaszcza w obszarach relacji z producentami, sezonowości czy odpowiedzialności ekonomicznej i społecznej.

Z tego powodu eksperci La Liste przejrzeli tysiące przewodników kulinarnych, setki publikacji i jeszcze więcej recenzji, które pozwoliły im na wyodrębnienie godnych uwagi cukierni i piekarni na całym świecie. To natomiast stało się podstawą do stworzenia interaktywnej mapy najlepszych lokali tego typu.

La Liste ogłosiło jednak, że mapa najlepszych cukierni i piekarni jest zupełną nowością, dlatego w tym roku odrzucono pomysł na stworzenie jednego rankingu najlepszych cukierników z całego świata.

Mimo to, już teraz wyodrębniono najbardziej obiecujące miejscówki w konkretnych krajach. Które z nich robią furorę w Polsce?

 

Najlepsze cukiernie w Polsce według La Liste 

Zgodnie z mapą zaprezentowaną przez La Liste Polska posiada dziesięć wyjątkowych cukierni i piekarni. Co ciekawe, aż siedem spośród nich znajduje się w Warszawie! Trzy pozostałe natomiast znajdziemy kolejno w Gdańsku, Zakopanem i w Legionowie pod Warszawą.

Poniżej przedstawimy poszczególne cukiernie w Polsce, które znalazły się na mapie "Mistrzów Wypieków" La Liste 2022. 

Monsieur Armand, Gdańsk

Góralska Tradycja, Zakopane

Piekarnia Brodzik Naturalnie, Legionowo

Pracownia Zagoździński, Warszawa

 

Pijalnia Czekolady E.Wedel , Warszawa, ul. Szpitalna 8

„Lukullus”, Warszawa, ul. Chmielna 23

Słodki Słony, Warszawa

Odette, Warszawa

 

A. Blikle, Warszawa, ul. Nowy Świat 33

Café Bristol, Warszawa