PRAGA: Pięciogwiazdkowy hotel Carlo IV ponownie otwarty

Neorenesansowy pałac w samym sercu Pragi ponownie przywita swoich gości. Pięciogwiazdkowy hotel Carlo IV właśnie przeszedł renowacyjny lifting i teraz prezentuje się jeszcze piękniej i jeszcze bardziej luksusowo.

Reklama

Na początku warto przypomnieć, że Carlo IV po raz pierwszy został otwarty w 1890 roku - nie był wówczas jednak hotelem. Pierwotnie funkcjonował jako Pierwszy Bank Hipoteczny w Czechach.

Hotel Carlo IV / NH Collection Hotel Carlo IV / NH Collection

Ze względu na to historyczne pochodzenie, wszelkie zmiany, jakie zaszły w rezydencji podczas remontu, były nadzorowane przez miejskie biuro dziedzictwa. Za odświeżenie hotelu odpowiadało natomiast międzynarodowe biuro architektoniczne Sulitze Muños.

- Chcieliśmy na nowo odkryć to miejsce i postawić na pierwszym miejscu potrzeby nowoczesnego podróżnika, zapewniając mu komfort niezależnie od tego, czy gość podróżuje w celach wypoczynkowych, czy biznesowych. Oczywiście ważne było dla nas to, aby pozostawić jak najwięcej historycznych elementów - mówi Sander Creemers, regionalny dyrektor operacyjny w NH Hotel Group.

Jak możemy się domyślać – zmiany zaszły. Ale które elementy hotelu Carlo IV przeszły największą metamorfozę?

Hotel Carlo IV z majestatycznym holem i luksusową restauracją

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, hotel Carlo IV początkowo był bankiem. Twórcy projektu rewitalizacyjnego zadbali zatem o to, by odrestaurowany hol nawiązywał do pierwotnej funkcji miejsca. Ma wiele elementów charakterystycznych dla dawnej poczekalni czeskiego banku - są nawet okienka kasjera. 

Hotel Carlo IV / NH Collection Hotel Carlo IV / NH Collection

Esteci z pewnością będą zadowoleni z tego, że eleganckie siedziska, freski na suficie i kolumny jońskie w holu nie uległy zmianie. W przestrzeni pojawił się za to nowy bar, który zaserwuje gościom orzeźwiające koktajle, aromatyczną kawę oraz… muzykę na żywo!

Hotel Carlo IV / NH Collection Hotel Carlo IV / NH Collection

Niewielkiej metamorfozie została poddana także hotelowa restauracja, która znajduje się tuż nad lobby - aktualnie oferuje nowe menu degustacyjne.

Hotel Carlo IV / NH Collection Hotel Carlo IV / NH Collection

 

Luksusowe SPA w Pradze - hotel Carlo IV

Strefa wellness i spa hotelu zyskała ogromną renomę jeszcze przed renowacją. Wciąż znajdziemy w niej podgrzewany basen i  jacuzzi. Podczas remontu skupiono się jedynie na odświeżeniu pomieszczeń, poprzez zmianę kafelków. 

Hotel Carlo IV / NH Collection Hotel Carlo IV / NH Collection

Co ciekawe, hotel planuje w przyszłości również modernizację sauny i łaźni parowych. Pomysł ten ma dojść do skutku prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

- Transformacja hotelu opierała się na naszych długofalowych badaniach nad nowymi trendami podróżniczymi. Wprowadziliśmy przestrzenie coworkingowe, otwarte przestrzenie gastronomiczne z kameralnymi zakątkami oraz łatwy dostęp do nowoczesnych udogodnień, takich jak łatwe ładowanie w przestrzeniach publicznych i pokojach gościnnych – dodaje Sander Creemers.

Hotel Carlo IV / NH Collection Hotel Carlo IV / NH Collection

Hotel Carlo IV oferuje swoim klientom kilka opcji pokojowych - od standardowej, aż po luksusowy apartament prezydencki. Ceny zaczynają się od 204 euro za noc.