Mediolan w Londynie, czyli Prada Caffee w Harrodsie 

Wystrój w kolorze pistacji, wysmakowane połączenie wnętrzarskich tradycji i nowoczesności, a przede wszystkim włoskie słodkości, które kuszą każdego, kto tylko wejdzie do Prada Caffe – tak w skrócie opisać można magię kawiarni i cukierni słynnego domy mody, która wiosną 2023 roku została otworzona w Harrods w Londynie.

Reklama

Wnętrza Prada Caffé inspirowane są stylem pierwszego butiku Prady w mediolańskim pasażu Galleria Vittorio Emanuele II, a aksamitne sofy i fotele ustawione na czarno-białej szachownicy przenoszą gości w lata 50-te XX wieku. Wizualnie wnętrza bardzo przypominają kawiarnię Marchesi w Mediolanie, gdzie branża mody i gwiazdy social mediów uwielbiają spotykać się capuccino i tort chantilly.

Na szczególną uwagę zasługuje lada ze smakołykami – czekoladkami, orzechowymi ciastami i oczywiście włoskim tiramisu, która wzorowana była na Barze Luce zaprojektowanym przez samego Wesa Andersona w mediolańskiej kawiarni Prady.

Prada Caffe - najmodniejsza kawiarnia sezonu - podbija Londyn i social media / materiały prasowe Harrods Prada Caffe - najmodniejsza kawiarnia sezonu - podbija Londyn i social media / materiały prasowe Harrods

Tiramisu, włoskie wina i lody, czyli menu Prada Caffe 

Co oprócz wspomnianych deserów znajdziemy w ofercie londyńskiej Prada Caffé? Kawiarnia będzie oferować nie tylko różnego rodzaju kawy i herbaty, ale też klasyczne aperitify na bazie negroni, koktajle i wina z całych Włoch. Są też lody serwowane zarówno w środku lokalu, jak i na zewnątrz. Wózek z lodami przed budynkiem ma być wstępem do kulinarnej przygody z Prada Caffe.

Wszystko to podawane na zastawie specjalnie wyselekcjonowanej przez zespół projektantów Prady. Wśród „zastawowych cacek” znaleźć będzie można m.in. jasnobłękitne naczynia z japońskiej porcelany zdobione czarnymi detalami czy szklanki z dmuchanego kryształu z klasycznymi trójkątnymi motywami Prady.

Prada Caffe - najmodniejsza kawiarnia sezonu - podbija Londyn i social media / materiały prasowe Harrods Prada Caffe - najmodniejsza kawiarnia sezonu - podbija Londyn i social media / materiały prasowe Harrods

Prada Caffe działa od rana do dziewiątej wieczorem, serwując zarówno śniadania, jak i kolacje. Kawiarniany pop-up włoskiego domu mody będzie otwarty w Harrods do 7 stycznia 2024 roku.