Praca w Norwegii - Polska Stacja Polarna na Spitsbergenie szuka pracowników

Reklama

Macie czasem ochotę rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady albo na Spitsbergen? Jeśli tak, to ta druga opcja jest teraz całkiem realna, ponieważ Instytut Geofizyki PAN właśnie ogłosił nabór do sezonowej i całorocznej pracy na Polskiej Stacji Polarnej Hornsund im. Stanisława Siedleckiego na Spitsbergenie podczas 46. Wyprawy Polarnej IGF PAN.  

Do grupy sezonowej, która przebywać będzie w stacji między czerwcem a wrześniem 2023 r., poszukiwani są specjaliści ds. monitoringu środowiska lub oceanografowie, pracownicy techniczni (elektrycy, hydraulicy, budowlańcy), administratorzy terenowi, kucharze i asystenci kucharza.

Do pracy całorocznej od czerwca 2023 r. do lipca 2024 r. poszukiwani są natomiast geofizycy, meteorologowie, informatycy, specjaliści ds. monitoringu środowiska, mechanicy i konserwatorzy.

Praca na Spitsbergenie - dodatkowe wymagania

Szczególnie mile widziani będą kandydaci, którzy poza wymienionymi specjalizacjami będą dysponować także patentem motorowodnym, doświadczeniem terenowym, zaświadczeniami ukończenia kursów medycznych czy znajomością języków obcych.

Swoją kandydaturę na któreś z wymienionych stanowisk można zgłaszać najpóźniej do 21 listopada br. Do swojego zgłoszenia należy dołączyć CV, list motywacyjny oraz oświadczenie o niekaralności. Zakwalifikowanym osobom IGF PAN zaoferuje umowę o pracę na czas określony, warunki finansowe nie zostały jednak podane.

Polska Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego położona jest za północnym kołem podbiegunowym w południowo-zachodniej części Spitsbergenu na największej wyspie archipelagu – Svalbardzie. Wyspa znajdująca się na Morzu Arktycznym jest w dużej mierze pokryta lodowcami. Średnia temperatura w lipcu wynosi tam ok. 4 st. C., a w lutym ok. -20 st. C.