Poznań jest przygotowany na okres Bożego Narodzenia na sto procent! I wcale nie mówimy wyłącznie o jarmarku bożonarodzeniowym – choć należy on z pewnością do najpiękniejszych w Polsce – ale o całym szeregu atrakcji, dzięki którym zimowe spacery po mieście nabiorą kolorytu! 

Reklama

Jarmark bożonarodzeniowy w Poznaniu – smakołyki i atrakcje

 

Poznański jarmark bożonarodzeniowy wystartował już 19 listopada 2022 roku, a Plac Wolności zamienił się w scenerię z „Kroniki Świątecznej”. Co więcej, w tym roku zasięg jarmarku poszerzył się także o Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Rynek Łazarski.

Każda z tych lokalizacji oferuje różne atrakcje, choć mają punkty wspólne – domki handlowe oferujące mnóstwo wspaniałości, które możemy zabrać ze sobą do domu lub obdarować nimi bliskich: od ręcznie robionych ozdób, przez świąteczną ceramikę, aż po lokalne smakołyki.

Na trzech placach stanęły trzy karuzele: wenecka, świąteczny pociąg oraz w ta towarzystwie Mikołaja i jego reniferów. To propozycja nie tylko dla najmłodszych, bo chętnie korzystają z niej także dorośli, zwłaszcza że jedna z nich to symulator lotu saniami!

Istnieje również możliwość wejścia na lodowisko, które ozdobiono klimatycznymi lampkami, kokardami i bombkami – jeśli marzyliście o łyżwach w nowojorskim Central Parku, to właśnie ich godna alternatywa.

 

Poza tym, na jarmarku pojawi się także Poczta Gwiazdora, która umożliwi nam wysłanie listu do samego świętego Mikołaja!

Jarmark bożonarodzeniowy w Poznaniu zakończy się 23 grudnia 2022 roku. Mamy zatem jeszcze sporo czasu, aby spędzić na nim wyjątkowy czas z całą rodziną.

 

Termy Maltańskie i aquapark zapraszają na świąteczny relaks

A kiedy już zdążycie zmarznąć, zwiedzając poznański jarmark bożonarodzeniowy, zawsze możecie skorzystać z relaksującej kąpieli w Termach Maltańskich – to cząstka zakopiańskich klimatów zachowana w odległej Wielkopolsce.

Co ciekawe, choć możemy skorzystać z nich przez cały rok, w Wigilię i Boże Narodzenie przygotowano dodatkowo szereg świątecznych atrakcji.

W specjalnie utworzonej strefie kreatywnej Aquaparku goście term będą mogli skorzystać z niecodziennych, wodnych puzzli tworzących bajkowe budowle, oraz wziąć udział w konkursach dla dzieci i dorosłych.

Dodatkowo 27 grudnia odbędzie się wyjątkowy pokaz tańca.

Święta w poznańskim Lumina Park

Wyjątkowe atrakcje na święta Bożego Narodzenia przygotował także poznański Lumina Park, który zaprasza wszystkich gości do multimedialnego spaceru wśród drzew Ogrodu Dendrologicznego. 

Wśród świetlnych atrakcji znajdziemy m.in. bohaterów "Opowieści z Narni", King Konga czy Pocahontas, którzy opowiedzą nam swoje historie w ramach "Filmowego Lasu". 

W parku znajdziemy także instalacje artystyczne przedstawiające "Królową Śniegu", "Maski Indiańskie" oraz "Kwiat Paproci". 

Jest tam naprawdę zimowo i bajkowo! Zresztą, zobaczcie sami: 

 

Świąteczna Palmiarnia w Poznaniu

Dla tych, którzy są spragnieni odrobiny ciepła w tym mroźnym czasie, poznańska Palmiarnia przygotowała wyjątkowy koncert harfisty Michała Zatora. Wydarzenie zaplanowano na 26 grudnia 2022 na godzinę 12:00.

Co więcej, palmiarnia właśnie oczekuje na swojego 200-tysięcznego gościa. Według pracowników prawdopodobnie pojawi się on właśnie w okolicach świąt Bożego Narodzenia – w końcu to czas magii!

Jeśli to właśnie nam uda się uzyskać ten tytuł, otrzymamy mały upominek oraz możliwość zwiedzania atrakcji z samym dyrektorem Palmiarni – Przemysławem Szajkowskim.

Inscenizacja przyjazdu Ignacego Paderewskiego do Poznania

Jak co roku od 20 lat, Poznań przygotował dla gości inscenizację przybycia Ignacego Paderewskiego do miasta. Spektakl odbędzie się dokładnie 26 grudnia o godzinie 16:00 wjazdem na dworzec parowozu z zabytkowymi wagonami.

Ignacy Paderewski zostanie przywitany przez poznaniaków przepięknym śpiewem pieśni patriotycznych oraz kolęd.

Co ciekawe, w tym roku w ramach nowej atrakcji zaplanowano także przejazd zabytkowym pociągiem na trasie Poznań – Swarzędz – Poznań. To doskonała okazja, by poznać Mistrza Paderewskiego „osobiście”.

 

Poznań: kolędowanie i najpiękniejsze szopki

Oczywiście święta Bożego Narodzenia nie obejdą się bez wspólnego kolędowania, które odbędzie się 26 grudnia 2022 roku o godzinie 19:00 w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Jak zapowiadają organizatorzy, do śpiewania zachęci nas Chór Dziewczęcy Gimnazjum Katedralnego.

A w drodze powrotnej warto zahaczyć o żłóbki bożonarodzeniowe, zwłaszcza  ten największy i najbardziej okazały, który znajdziemy w kościele o. Franciszkanów przy Placu Benedyktyńskim.