Zarówno Porsche 911, jak i kolekcja TAH Heuer Carrera powstały w 1963 roku. Z tego powodu obydwie firmy postanowiły połączyć swój jubileusz i wspólnie świętują wprowadzenie swoich produktów na rynek. Tak powstał zegarek TAG Heuer Carrera Chronosprint x Porsche.

Reklama

TAG Heuer Carrera Chronosprint x Porsche - czerwone pole to czas przyspieszenia oryginalnego 911

Cechą charakterystyczną tego pamiątkowego zegarka jest jego mechanizm i grafika, czerpiące inspirację z czasu przyspieszania legendarnego Porsche 911.

TAG Heuer Carrera Chronosprint x Porsche / TAG Heuer TAG Heuer Carrera Chronosprint x Porsche / TAG Heuer

Pierwsza edycja supersamochodu przyspieszała od 0 do 100 km/h w zaledwie 9,1 sekundy. Odpowiednio wskazówka sekundowa zegarka również potrzebuje dokładnie tyle samo czasu, aby przemierzyć czerwoną część tarczy.

Ciekawą cechą czasomierza o rozmiarze 42 mm jest to, że jego wygląd inspirowany był zegarkiem z deski rozdzielczej z samochodów z lat 70. XX wieku. Czerwona część na tarczy pomocniczej na godzinie 9 to ukłon w stronę najwyższego zakresu obrotów silnika samochodu. 

 

TAG Heuer Carrera Chronosprint x Porsche - dwie wersje do wyboru 

Fani mogą kupić TAG Heuer Carrera Chronosprint x Porsche w dwóch wersjach: jednej wykonanej ze stali i drugiej z kopertą z 18-karatowego różowego złota 5N.

Niezależnie od wersji, na tylnej części zegarka widoczny jest element przypominający kierownicę samochodu.

TAG Heuer Carrera Chronosprint x Porsche / TAG Heuer TAG Heuer Carrera Chronosprint x Porsche / TAG Heuer

Do tego można zamówić wersję z podwójnym szkłem szafirowym. Jest to nowość w ofercie szwajcarskiej firmy.

Aby oddać hołd pierwszemu w historii Porsche 911, pasek zegarka z dumą prezentuje oryginalne logo 911, ujmując trwałe dziedzictwo obu marek w jednym produkcie.

Cena limitowanego  TAG Heuer Carrera Chronosprint x Porsche to 103.350 złotych.