Steigenberger Porsche Design Hotels to najnowszy koncept luksusowych hoteli i spa, którym niemiecki producent samochodów we współpracy z Deutsche Hospitality ma nadzieję podbić serca najbardziej wymagających konsumentów.

Reklama
– Naszym wspólnym celem jest stworzenie nowego produktu dla globalnej grupy docelowej, która poszukuje niepowtarzalnej jakości i ma w tym obszarze najwyższe aspiracje – mówił w komunikacie prasowym Marcus Bernhard, szef Steigenberger Hotels. Marka ta należy do Deutsche Hospitality, która posiada jedną z najbardziej luksusowych sieci hoteli na świecie.
Hotel w Dubaju pobił rekord Guinnessa. Oto największa szklana piramida z kieliszków do szampana

Steigenberger Porsche Design Hotels / materiały prasowe Steigenberger Porsche Design Hotels / materiały prasowe

Porsche Design na Bliskim Wschodzie

Steigenberger Porsche Design Hotels na początku swojej działalności planuje otworzyć 15 hoteli w najważniejszych globalnych metropoliach, m.in. w Londynie, Singapurze, Dubaju i Szanghaju. Jeden z pierwszych na świecie i pierwszy na Bliskim Wchodzie powstaje natomiast w stolicy Arabii Saudyjskiej – Rijadzie.

Wystrój wnętrza w hotelach Porsche Design/fot. mat. prasowe Wystrój wnętrza w hotelach Porsche Design/fot. mat. prasowe

Wstępne wizualizacje obiecują futurystyczny design uzyskany przy pomocy ekstrawaganckich rozwiązań wykorzystujących zabawę światłem i przestrzenią orz dyskretnie luksusowe powierzchnie mieszkalne. Hotel będzie zajmował powierzchnię ponad 1000 m kw. i będzie wyposażony w najnowocześniejsze zaplecze odnowy biologicznej, bar, restaurację, siłownię oraz szereg opcji zakwaterowania w tym apartamenty i penthouse’y.

Projekt zaspokoi wyrafinowane potrzeby rynku saudyjskiego, tworząc unikalne i innowacyjne doświadczenie w segmencie luksusowych hoteli, które z pewnością zaoferuje gościom niezrównane wrażenia – mówił Bernhard.

Na ten moment dalsze szczegóły nie są znane, jednak według informacji prasowej Deutsche Hospitality cena dobowego pobytu w hotelu ma wahać się między 80 a 100 tys. euro.