Polski gin z tytułem Ginu Roku w Niemczech

Berlin International Spirits Competition to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów na alkoholowej mapie Europy. W jury zasiadają wyłącznie kupcy, importerzy, właściciele sklepów specjalistycznych, restauratorzy i barmani, którzy w formie blind tastingu oceniają prezentowane trunki.

Reklama

Następnie sędziowie przyznają wyróżnienia w różnych kategoriach m.in. whisky, rum, tequila czy gin. W edycji 2022 na najwyższe wyróżnienie w tej ostatniej kategorii zasłużył natomiast polski rzemieślniczy gin Heritage Magnolia.

Z wynikiem 96 pkt na 100 trunek otrzymał nie tylko podwójny złoty medal w konkursie, ale także tytuł Ginu Roku.

– Możesz być nieznaną, małą marką z Polski i wciąż zostać uznany za Gin Roku w kraju, w którym działa ponad 600 rodzimych marek ginu. Jesteśmy niesamowicie dumni z tego rezultatu, bo udowadniamy, że choć renesans ginu zaczął się w Polsce znacznie później niż na Zachodzie, to już teraz zdobywamy najwyższe wyróżnienia na arenie międzynarodowej – stwierdził Marcin Czajkiewicz, właściciel marki.

Heritage Magnolia Gin - polski gin rzemieślniczy podbija serca konsumentów

Heritage Magnolia Gin jest młodą, rodzinną marką z Polski. Gin zadebiutował na rynku pod koniec 2021 roku i od tego czasu stał się najczęściej nagradzanym polskim ginem rzemieślniczym na świecie.

Sukcesy na arenie międzynarodowej idą w parze z uznaniem produktu przez konsumentów w Polsce. Z dystrybucją w 50 miastach w ponad 250 punktach sprzedaży, Heritage Magnolia Gin jest jednym z najdynamiczniej rosnących projektów w świecie polskich alkoholi rzemieślniczych.

– Prace nad Heritage Magnolia Gin trwały 18 miesięcy. Fundamentem każdego ginu jest historia, którą chcemy opowiedzieć. Łączymy rzadkie i lokalne składniki. Tworzymy intrygującą, bogatą aromatycznie mieszankę. Dlatego mamy pewność, że nasi konsumenci otrzymują niezwykle jakościowy, dobry i dopracowany produkt, od receptury po ręcznie numerowane butelki – dodaje Aleksandra Czajkiewicz, która odpowiada za proces produkcji trunku.

Wkrótce w portfolio polskiej marki pojawią się kolejne pozycje ginu.