Najlepsze aquaparki w Europie

Aquaparki to miejsca, w których nie uświadczycie spokoju i nudy. Do parków wodnych przyjeżdża się po adrenalinę i doskonałą zabawę. Ponieważ takich miejsc powstaje coraz więcej, warto poznać te najlepsze. Które aquaparki są najlepsze w Europie?

Reklama

Specjalista ds. domów wakacyjnych, Interhome przygotował takie zestawienie. Wziął w nim pod uwagę miejsca z dostępną stroną w Google (Maps) i oceną przynajmniej 4,5 (na minimum 1000 recenzji).

Water Park Energylandia został najlepszym parkiem wodnym w Europie / fot. materiały prasowe Water Park Energylandia został najlepszym parkiem wodnym w Europie / fot. materiały prasowe

Water Park Energylandia w Zatorze najlepszym aquaparkiem w Europie

Zwycięzcą rankingu został rodzimy Water Park w Energylandii w Zatorze. To miejsce, które oferuje kilka różnych stref z całym szeregiem atrakcji takich, jak zjeżdżalnie (proste, zakręcone, wysokie, niskie, otwarte i w formie rury), pontony, plażę, a także specjalny wodny plac zabaw dla najmłodszych.

Bilety w sezonie wakacyjnym kosztują 139 zł, jednak Energylandia ma w swojej ofercie najróżniejsze ulgi i promocje.

Energylandia - polski park rozrywki w Zatorze / Shutterstock Energylandia - polski park rozrywki w Zatorze / Shutterstock

Najlepsze aquaparki w Europie - pełny ranking

Na drugim miejscu rankingu uplasował się Zoomarine Beach w Algarve w Portugalii, który również jest połączeniem parku rozrywki z aquaparkiem. Oprócz wodnych szaleństw można tutaj między innymi odwiedzić ogród motyli, wziąć udział w pokazie fok i podziwiać kolorowe ryby w akwarium

 

Podium rankingu najlepszych aquaparków w Europie zamyka Acqupark Etnaland (Włochy), w którym przejażdżka Anacondą, wodną kolejką górską, gwarantuje porządną dawkę emocji.

W tym miejscu warto też wspomnieć o Aquaparku w Druskiennikach na Litwie, który jest doskonałą propozycją dla tych, którzy wolą mniej adrenaliny. Jest tutaj całe centrum odnowy biologicznej, w tym kompleks saun ze ścianą soli himalajskiej i specjalne łóżka abachi. Można się tutaj zrelaksować za bardzo rozsądną cenę.

Ranking najlepszych aquaparków w Europie:

  1. Water Park Energylandia, Zator (Polska)
  2. Zoomarine Beach, Algarve (Portugalia)
  3. Acqupark Etnaland, Belpasso CT (Włochy)
  4. Druskinikai Aquapark, Druskienniki (Litwa)
  5. Istralandia, Nova Vas (Chorwacja)
  6. Slide & Splash, Estombar (Portugalia)
  7. Aquapark Nessebar, Nessebar (Bułgaria)
  8. Aquacolors, Porec (Chorwacja)
  9. Corfu Water Park, Agios Ioannis (Korfu, Grecja)

Jesteście fanami tego typu rozrywki? Który wodny park już odwiedziliście?