Kolejny międzynarodowy sukces Heritage Magnolia Gin

Kolejny niezwykły sukces polskiego rzemieślniczego ginu Heritage Magnolia w międzynarodowym konkursie. Po podwójnym złocie i wyniku 96 pkt na 100 podczas Berlin International Spirits Competition 2022, trunek zdobył medal Master, czyli najwyższe możliwe wyróżnienie w konkursie Global Gin Masters i tym samym dołączył do elitarnego grona najlepszych ginów świata.

Reklama

– Global Gin Masters to jeden z najważniejszych konkursów świata – dla wielu najbardziej prestiżowy i najbardziej opiniotwórczy, bo organizowany przez światowej klasy ekspertów i największe medium branżowe na świecie, czyli The Spirits Busines. Zdobyć takie wyróżnienie w świecie ginu to jak zdobyć Everest – mówi Marcin Czajkiewicz, twórca marki Heritage Magnolia.

Heritage Magnolia Gin to efekt pracy młodego małżeństwa ze Szczecina, Aleksandry i Marcina Czajkiewiczów. Ona z wykształcenia mikrobiolożka, on – archeolog. W maju 2020 postanowili spełnić życiowe marzenie i stworzyć własny gin.

Już w 2021 r. ich trunek zdobył polskie wyróżnienie Alkoholowego Debiutu Roku 2021. Później przyszła pora na międzynarodowe konkursy, w których Heritage Magnolia Gin zdobywał wyłącznie najwyższe wyróżnienia, m.in. w Hiszpanii, Niemczech czy UK.

Heritage Magnolia Gin Heritage Magnolia Gin

– Chcieliśmy tylko stworzyć dobry gin, a udowadniamy, że możesz być butikową, młodą marką z Polski i wciąż zdobywać najwyższe międzynarodowe wyróżnienia. Otrzymujemy mnóstwo gratulacji, ale najbardziej cieszą nas opinie konsumentów. Prawdziwy, dobry gin wymaga czasu, dokładności, serca i pracy – dodaje Aleksandra Czajkiewicz, autorka receptur i mistrzyni destylacji.

Heritage Magnolia Gin dostępny jest wyłącznie w dobrych sklepach z alkoholem, koktajl barach i restauracjach w całej Polsce. Produkowany jest w limitowanych partiach po 350 sztuk, każda butelka numerowana jest ręcznie.

W skład receptury wchodzą rzadkie składniki botaniczne takie jak kwiaty magnolii, włoski jałowiec czy przytulia wonna.