Polska - nowy kierunek wśród światowych podróżników 

Serwis Tongcheng Travel - uważany jest za jeden z najważniejszych w branży turystycznej w Chinach – jak co roku postanowił wyróżnić kilka państw, które wydają się najbardziej obiecujące pod względem inspirujących podróży. W tym roku na czele wszystkich stanęła... Polska!

Reklama

23 stycznia 2023 Polska Organizacja Turystyczna poinformowała, że nasz kraj właśnie otrzymał prestiżową nagrodę Tongcheng Travel jako „najbardziej obiecująca destynacja turystyczna 2023”.

I teoretycznie moglibyśmy powiedzieć, że to spore zaskoczenie. W rzeczywistości można było się tego spodziewać, ponieważ loty z Chin do Polski w ostatnich latach stały się wyjątkowo popularne.

 

Chińczycy zachwyceni Polską?

Tuż po otwarciu granic w Chinach odnotowano ogromny wzrost zainteresowania mieszkańców Państwa Środka lotami do Polski.

Biorąc pod uwagę, że aktualnie świętują oni swój Nowy Rok, można wywnioskować, że nasz kraj wydaje się im odpowiedni do spędzenia wspaniałego urlopu wypoczynkowego z rodziną.

Poza tym, warto podkreślić, że jednym z największych wyzwań Polskiej Organizacji Turystycznej jest aktualnie rozbudowanie, a może raczej odnowienie, sektora turystycznego kraju, który – w wyniku wojny w Ukrainie oraz pandemii koronawirusa – mocno ucierpiał.

Wydaje się więc, że otrzymanie tak prestiżowej nagrody może być dla nas ogromną szansą. Być może przyciągnie także turystów z innych części świata Takie wyróżnienie daje nadzieję na rozwój ważnego sektora gospodarki w kryzysowych czasach.