Poznańska restauracja na mapie najlepszych restauracji w Europie

Poznań zyskuje coraz większą popularność nie tylko z powodu swoich walorów historycznych i kulturowych, ale również dzięki niezwykłej różnorodności kulinarnej. Dostrzegł to Ben Aitken, który na łamach dziennika The Guardian stworzył ranking 35 najlepszych restauracji w Europie. Dziennikarz stwierdził, że miasto Poznań, a szczególnie poznańska restauracja Concordia Taste, sprawiła że „chce więcej”. Rozprawiając się na temat sztuki kulinarnej Concordia Taste, Ben Aitken zwrócił uwagę na smaczne marynowane orzechy włoskie, dymną zupę ziemniaczaną i lody pigwowe z octem z czarnego bzu. Brzmi znakomicie!

Reklama

Concordia Taste w Poznaniu - inspirujące wnętrze i raj dla podniebienia

Poznańska restauracja Concordia Taste nie tylko dostarcza wielu kulinarnych wrażeń, ale też inspiruje swoim wnętrzem. Lokal, oprócz wyjątkowego jedzenia, oferuje również piękną i przestronną przestrzeń w stylu skandynawskim. Concordia Taste znajduje się w samym centrum miasta w ponad 100-letniej, odrestaurowanej kamienicy. Postindustrialna przestrzeń sprawia, że chce się tam zostać dłużej i przeżyć kulinarną podróż. Concordia Taste jest częścią kulturalnego centrum Concordia Design. Jeśli Poznań nie jest Wam po drodze, warto zajrzeć do lokalu we Wrocławiu o tożsamej nazwie.

Concordia Taste w Poznaniu / Instagram @concordia_taste Concordia Taste w Poznaniu / Instagram @concordia_taste

 

Concordia Taste w Poznaniu – szlachetna kuchnia Adama Adamczyka

Dania z Concordii Taste przygotowywane są pod nadzorem szefa kuchni Adama Adamczyka. To właśnie jego kulinarny kunszt sprawia, że menu Concordii zachwyca smakoszy z różnych zakątków świata. Zwycięzca wielu prestiżowych nagród jest zwolennikiem prostoty, sezonowych produktów i regionalnych składników.

Concordia Taste w Poznaniu - szef kuchni Adam Adamczyk / Instagram @concordia_taste Concordia Taste w Poznaniu - szef kuchni Adam Adamczyk / Instagram @concordia_taste

W swoich daniach łączy tradycyjną kuchnię polską oraz międzynarodową. Jak sam wskazuje, kulinarnych inspiracji poszukuje w naturze, która stanowi doskonałe źródło piękna.

Prestiżowe wyróżnienie „The Guardian” powodem do dumy

Wyróżnienie w rankingu sporządzonym przez The Guardian to prawdziwy powód do dumy. Warto zwrócić uwagę, że Concordia Taste, to jedyna restauracja w Polsce, która znalazła się na liście. Obok poznańskiego lokalu, w rankingu między innymi królują restauracje z Włoch, Portugalii oraz Francji.