Przemysław Klima na liście najlepszych szefów kuchni na świecie 2022 

Na temat restauracji Bottiglieria 1881 z pewnością słyszeliście już wiele dobrego, m.in. to, że jest to jedna z niewielu polskich restauracji, która zdobyła gwiazdkę Michelin. Jej założycielem i szefem jest Przemysław Klima - mistrz smaku, który właśnie znalazł się wśród stu najlepszych na całym świecie!

Reklama

Tegoroczna, szósta już edycja The Best Chef Awards odbyła się w Madrycie. Prestiżowy ranking przygotowywany przez ekspertów kulinarnych od lat uważa się za wyjątkowy z jednego, prostego powodu: jako jedno z niewielu zestawień dotyczących gastronomii skupia się wyłącznie na najlepszych szefach kuchni.

I tym razem, jak co roku, wybrano setkę szefów kuchni z całego świata, którzy wydają się prawdziwymi mistrzami w swoim fachu. Przemysław Klima zajął 92. miejsce i z pewnością ma być z czego dumny. 

- To ogromny zaszczyt być po raz drugi z rzędu jako jedyny Polak w tak niesamowitym gronie 100 najlepszych szefów kuchni na świecie. Dziękuję! - czytamy na Instagramie Przemysława Klimy.

Warto dodać, że w 2021 roku nazwisko Przemysława Klimy pojawiło się na 88. pozycji w rankingu najlepszych kucharzy na świecie i wszystko wskazuje na to, że udało mu się utrzymać poziom!

Polski szef kuchni z pewnością może być dumny z tak prestiżowego wyróżnienia. Trzymamy kciuki za jego dalszy rozwój i kolejne kulinarne plany!