Były James Bond w reklamie wódki Belvedere

W sieci pojawiła się nowa kampania promocyjna polskiej luksusowej wódki Belvedere, której główną gwiazdą jest sam Daniel Craig.

Reklama

Aktor znany z ról Jamesa Bonda i detektywa Benoita Blanca w filmach z serii „Na noże” zrywa jednak w reklamie ze swoim wizerunkiem poważnego, dystyngowanego mężczyzny w smokingu i daje się porwać żywiołowej muzyce skomponowanej przez Ritę Orę i rapera Giggsa.

Craig ubrany w czarną koszulkę na ramiączka, skórę i czarne spodnie przemierza miasto tanecznym krokiem do hotelowego baru. Jego drogowskazem jest natomiast wódka Belvedere. W ostatniej scenie filmu aktor spotyka natomiast twórcę całego klipu – nowozelandzkiego reżysera Taikę Waititiego, laureata Oscara za scenariusz „Jojo Rabbit” i twórcę dwóch marvelowskich Thorów.

Daniel Craig tańczy w reklamie polskiej wódki

Daniel Craig w kampanii Belvedere Vodka, fot. Juergen Teller, Instagram @belvederevodka Daniel Craig w kampanii Belvedere Vodka, fot. Juergen Teller, Instagram @belvederevodka

– Zabawa i granie z oczekiwaniami widowni sprawiło nam wiele radości, jak na przykład: „Och, powinniśmy zrobić coś w Paryżu, co jest czarno-białe, bardzo pretensjonalne, jak początek francuskiego filmu noir”. Chodziło po prostu o dobrą zabawę formą i upewnienie się, że nigdy nie traktujemy siebie zbyt poważnie – mówił Waititi o reklamie w rozmowie z magazynem „GQ”.

Reżyser stwierdził też, że Daniel Craig był niesamowity w swojej nowej odsłonie i zaangażował się w pełni w realizację wizji. Pomógł mu w tym z pewnością legendarny choreograf JaQuel Knight, który ma na swoim koncie pracę m.in. przy teledyskach i występach Beyoncé.

Wisienką na torcie kampanii są natomiast niezwykłe zdjęcia promocyjne wykonane przez legendarnego fotografa modowego Juergena Tellera.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy Daniel Craig promuje swoim wizerunkiem wódkę Belvedere. Marka pojawiła się także w filmie "Spectre" i stała się oficjalną wódką całej franczyzy Jamesa Bonda.