Luksusowy wystrój wnętrz, balansujący na granicy wyrafinowanej sztuki i użyteczności, był dotychczas główną domeną marki Restoration Hardware. Podążając jednak za słowami dyrektora zarządzającego firmy Gary’ego Friedmana – brand stara się przenieść granice luksusu w nieznane dotąd obszary.

Reklama

W tym celu RH planuje przestać ograniczać się jedynie do projektowania kosztownych wnętrz, a raczej rozpocząć kreowanie własnego stylu życia. W jego centrum ma być spójny ekosystem różnych produktów, miejsc, usług i przestrzeni, którego pierwszym elementem jest RH One – prywatny odrzutowiec zaprojektowany przez markę od początku do końca.

Samolot jak żaden inny

RH One, dwunastomiejscowy Glufstream G650, to radykalna reprezentacja tego, co oznacza dobre życie zdaniem Friedmana i jego marki. Samolot został zaprojektowany według przyświecającej RH  witruwiańskiej idei harmonii, symetrii i proporcji. – Pod kątem estetycznym, staraliśmy się wyeliminować możliwie dużo wizualnych rozpraszaczy, by uczynić kabinę piękną i prostą, cichą i relaksującą – rozpływał się Friedman opowiadając o swojej wizji.

I efekt jest rzeczywiście oszałamiający. Kabina w całości utrzymana jest w stylu Art Deco – ściany wyłożono szczotkowanym dębem białym, na tle którego doskonale odcina się dwanaście luksusowych foteli, obitych najwyższej jakości lnianą, ręcznie pikowaną tapicerką w kolorze antracytu. Całości dopełniają liczne elementy ze stali nierdzewnej oraz zewnętrzne poszycie maszyny w kolorze szampana.

Samolot RH One ma służyć jako monumentalny przykład wysmakowanego designu prezentowanego przez Restoration Hardware oraz podniebne centrum dowodzenia firmy. Ponadto marka udostępni maszynę do charteru dla zewnętrznych klientów chcących wygodnie podróżować w wyrafinowanej przestrzeni.