Pocałunek Wdowy – kultowy drink na Walentynki

Rozgrzewają i rozweselają - takie są właśnie zimowe drinki. Jednym z najbardziej kultowych i wiekowych jest Pocałunek Wdowy, który znany jest ludzkości od ponad 127 lat. To również idealny pomysł na walentynkowego drinka! 

Reklama

Pocałunek Wdowy łączy w sobie dwa francuskie likiery - Bénédictine i Yellow Chartreuse – które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują, ale w bazie jabłkowego brandy, są dla siebie najlepszym dopełnieniem.

Pocałunek Wdowy to drink, o którym więcej pisano, niż mówiono. Jego nazwa pojawiała się w wielu dziełach literatury i królowała na okładkach najbardziej kultowych czasopism. Koneserzy twierdzą, że kryje się w nim magia, którą trudno opisać, ale można ją poczuć.

I nic dziwnego, bo receptura Pocałunku Wdowy składa się z niesamowicie intensywnych trunków.

 

Pocałunek Wdowy z likierem i jabłkowym brandy - przepis 

Tradycyjny przepis na Pocałunek Wdowy był bardzo słodki ze względu na dużą ilość brandy jabłkowego. Jednak nowoczesna wersja zakłada użycie nieco mniejszej ilości składników tak, aby wyrównać proporcje smakowe – więcej ziół, mniej słodyczy.

SKŁADNIKI:

40 ml jabłkowego brandy
20 ml Bénédictine
20 ml Yellow Chartreuse
odrobina Angostura Bitters

Pocałunek wdowy - zimowy drink na romantyków / Shutterstock Pocałunek wdowy - zimowy drink na romantyków / Shutterstock

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Shaker napełnij lodem. Wlej po kolei wszystkie składniki i wstrząsaj przez ok. 30 sekund. Im więcej lodu dodasz, tym dłużej mieszasz. Gotowego drinka przelej do coupe i udekoruj wiśnią lub plasterkiem cytryny.