TikTok: Pikle stają się viralem w mediach społecznościowych

Internet nie przestaje mnie zadziwiać. Może wyjdę na boomera, ale czasami nie dowierzam, widząc niektóre trendy i virale, które królują na TikToku. Przykłady? Ogórki. Konkretnie pikle. A jeszcze dokładniej… afera "Picklegate".

Reklama

Skąd w ogóle popularność pikli w serwisie społecznościowym? Piklowy hashtag ma ponad 3,7 miliarda polubień i nie chce się zatrzymać. Co więcej, dzięki tak ogromnemu zainteresowaniu na TikToku, wyszukiwanie hasła "pikle" w Google zaliczyło od początku 2023 roku wzrost o… 3 800 procent!

Pikle stały się trendem na TikToku / Unsplash Pikle stały się trendem na TikToku / Unsplash

O co w ogóle chodzi ze wspomnianym już "Picklegate", które jest jednym z najnowszych trendów? Całą "aferę" rozpoczął swoim filmem użytkownik Jesse Banwell.

Bawią cię teorie spiskowe? Nie słyszałeś o "Picklegate"!

Mężczyzna zauważył, że na słoiku pikli, który ma w domu… nie użyto słowa "pikle".

Banwell wyjaśnił, że podczas robienia kanapek dla swojego syna, jego podopieczny postanowił napisać na kartce właśnie to słowo na "p". Musiał jednak sprawdzić, jak prawidłowo je zapisać. Po chwili powiedział tacie, że nie widzi go na słoiku, a to zaintrygowało tiktokera. Kiedy i on nie znalazł słowa na opakowaniu, sprawdził kolejny słoik z lodówki. I wciąż nic.

Jesse sprawdzał w Google nawet zdjęcia innych słoików z ogórkami. Doszedł nawet do krańca internetu, a tam znalazł wątek założony na Reddicie w 2017 roku. Autor podzielił się tymi samymi spostrzeżeniami, jednak nikt nie odpowiedział. Mamy 2023 roku, a TikTok zwiększa szanse na powodzenia tego typu "śledztw".

- Nie mam pojęcia, może to z jakiegoś powodu jest nielegalne? – pyta w swoim filmie Jesse Banwell.

Nawet jeśli wydaje się wam to szalone, zadziałało. Film zobaczyło prawie 2 miliony wyświetleń oraz wywołał wiele reakcji. I nie, nie chodzi mi tylko o lajki i komentarze. Użytkownicy TikToka ruszyli do lodówek, aby sprawdzić, czy na ich słoikach znajduje się słowo "pikle".

Pikle: Od trendu na TikToku do ogórkowych ciuchów

To nie jedyny trend dotyczący pikli, bo w portalu królują też filmy z przygotowywania ogórków i oczywiście jedzenia ich. Degustacja pikantnych pikli to z resztą osobny challenge na TikToku, a dołączyła się do niego nawet aktorka Florence Pugh.

Trend wykorzystał także m.in. internetowy sklep Bad Addiction Boutique, który według portalu Today sprzedał już ponad 23 tysiące koszulek ze słoikami pikli… również dzięki filmom na TikToku.

Dla wszystkich planujących sprzedaż nowego produktu: Spróbujcie najpierw zrobić z tego trend w mediach społecznościowych.