Pestki słonecznika – dlaczego warto je włączyć do swojej diety?

Pestki słonecznika mogą budzić wspomnienia z dzieciństwa – pamiętacie te popołudnia spędzane na łupaniu skorupek? Bezcenne. Ale ich właściwości znacznie odbiegają od dziecinnych sentymentów.

Reklama

Według badań przeprowadzonych przez popularny w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii supermarket Whole Foods pestki słonecznika będą jednym z najpopularniejszych produktów spożywczych na 2022 roku. To wyróżnienie nie jest przypadkowe. Pestki słonecznika to świetne źródło zdrowych tłuszczów, które zapobiegają rozwojom wielu chorób.

Ziarna słonecznika są bogate w aminokwasy i nienasycone kwasy tłuszczowe. To także źródło witamin A, B, D ,E, cennych antyoksydantów, cynku, żelaza, potasu oraz wapnia. Wszystkie te składniki są niesamowicie ważne w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu – co przekłada się również na lepsze samopoczucie. Nic więc dziwnego, że słonecznik znalazł się na liście najbardziej popularnych produktów świata w prognozach na rok 2022. 

Masło słonecznikowe zamiast orzechowego? 

Producenci żywności za wszelką cenę starają się sprostać wymaganiom konsumentów. Być może to właśnie dlatego na rynku pojawia się coraz więcej słonecznikowych alternatyw dla już istniejących produktów alergennych. Na sklepowych półkach możemy spotkać mnóstwo przekąsek – od krakersów po sery – z dodatkiem słonecznika. W ostatnim czasie rozgłos zyskało masło słonecznikowe, będące konkurencją dla popularnego masła orzechowego. Masło słonecznikowe pojawia się m.in. w lodach! 

Pestki słonecznika - sposób na zdrową i promienną cerę

Pestki słonecznika są także doskonałym sposobem na nieskazitelną cerę. Ze względu na dużą ilość witamin, spowalniają procesy starzenia oraz przyspieszają gojenie ran. Wystarczy przemycić je do sałatek, makaronów czy musli, a skóra stanie się nie tylko o wiele gładsza, ale także rozświetlona.

Whole Foods: Najpopularniejsze produkty spożywcze 2022

Whole Foods, na podstawie dziesięcioleci doświadczeń oraz wiedzy w zakresie pozyskiwania produktów, po raz kolejny ogłosiło listę najpopularniejszych produktów spożywczych. Które z nich zdaniem ekspertów staną się podstawą naszej diety w 2022 roku?

 

Oprócz pestek słonecznika na liście Whole Foods pojawiły się także:

  • hibiskus
  • napoje bezalkoholowe
  • zboża
  • woda sodowa
  • produkty diety fleksiteriańskiej
  • produkty rzemieślnicze

 

Zgadzacie się z takimi prognozami na rok 2022, jeśli chodzi o kulinarne trendy?