Rolls-Royce księżniczki Małgorzaty na sprzedaż

Kultowy Rolls-Royce Wraith w kolorze kardynalskiej czerwieni został specjalnie zaprojektowany według wytycznych księżniczki Małgorzaty, młodszej siostry królowej Elżbiety II. Po ponad 40 latach królewski model auta trafia na aukcję. Kosztować ma (TYLKO!) 24 tys. dolarów. 

Reklama

Customowy Rolls-Royce Wraith z 1980 roku posiada czarny dach Everflex, wykładziny w kolorze butelkowej zieleni, listwy drzwiowe Nuala oraz matową deskę rozdzielczą z drzewa różanego. Pod maską natomiast znajdziemy 6,75 litrowy silnik V8 z trzybiegową, automatyczną skrzynią biegów.

Wnętrze Rolls-Royce Wraith / Collecting Cars Wnętrze Rolls-Royce Wraith / Collecting Cars

Ponadto model wciąż nosi mocowania królewskiego herbu oraz niebieskie światła, które niegdyś sygnalizowały, że wewnątrz pojazdu znajduje się księżniczka. Do sprzedaży zostanie dołączona także rejestracja "3 GXM", która używana była niegdyś także w przypadku innych samochodów królewskich!

Rejestracja Rolls-Royce Wraith / Collecting Cars Rejestracja Rolls-Royce Wraith / Collecting Cars

Czerwony Rolls-Royce Wraith z królewską historią

Jak możemy się domyślić, królewski Rolls-Royce Wraith gościł na pokładzie wiele ważnych osobistości. Co więcej, był transportem dla dzieci księżniczki Małgorzaty podczas jej pogrzebu w 2002 roku.

Samochód księżniczki Małgoarzaty Rolls-Royce Wraith / Collecting Cars Samochód księżniczki Małgoarzaty Rolls-Royce Wraith / Collecting Cars

 

Co ciekawe, po śmierci księżniczki Małgorzaty samochód miał trafić do królewskiego garażu królowej Elżbiety II, ale odmówiono mu "pobytu" z powodu braku miejsca. Samochód - mimo swojego wieku - jest w pełni sprawny i przeszedł wszystkie testy. 

- Z pewnością zajmie centralne miejsce w każdej - nawet najbardziej imponującej - kolekcji, wzbudzając zachwyt i podziw - zachwalał przedstawiciel Collecting Cars, który organizuje aukcję. 

Aukcja legendarnego samochodu planowana jest na 22 sierpnia 2022 roku. Nowy właściciel - oprócz samego modelu i specjalnej tablicy rejestracyjnej - otrzyma także szereg dokumentów oraz zdjęć księżniczki Małgorzaty. Aktualnie jego cenę szacuje się na dokładnie 24, 6 tys. dolarów.