Pełnia Niebieskiego Księżyca w sierpniu 2023

Za nami niezwykły sierpień 2023, przepełniony kosmicznymi zjawiskami. Po pełni Zbożowego Księżyca, która miała miejsce 1 sierpnia 2023 roku i nocy Perseidów przypadającej w połowie miesiąca, przyszła pora na… drugą pełnię Księżyca. Pełnia Niebieskiego Księżyca rozświetli niebo i wstrząśnie naszymi emocjami już 30 sierpnia 2023 roku o godzinie 3:37. W Warszawie zobaczymy ją po godzinie 19:00. To tak na zakończenie wakacji.

Reklama

Sierpień 2023: Dwie pełnie Księżyca

Sierpień 2023 jest naprawdę niezwykły – nie tylko ze względu na noc spadających gwiazd. Dwie pełnie Księżyca w miesiącu zdarzają się co kilka lat. Następne takie zjawisko wystąpi dopiero w lipcu 2034 roku. 

Jak wyjaśnić to zjawisko? Czas od pełni do pełni wynosi około 29 dni i 12 godzin – jeśli więc pierwsza z nich pojawi się w pierwszych dwóch dniach miesiąca, mamy szansę na kolejną wraz z jego zakończeniem.

Pełnia Niebieskiego Księżyca w sierpniu 2023: SUPER KSIĘŻYC na zakończenie wakacji 

Co ciekawe ostatnia pełnia Księżyca w sierpniu 2023 będzie także… Super Pełnią. Ponownie nasz naturalny satelita znajdzie się w położeniu jak najbliżej Ziemi, a dokładnie 363 603 km. W tym czasie Księżyc będzie dla ludzkiego oka większy i jaśniejszy. Jeśli planujesz wyspać się przed rozpoczęciem roku szkolnego, lepiej zasłoń okna. Zwykło się mówić, że podczas pełni Księżyca większość osób ma problemy z zasypianiem. Nic dziwnego! Super Księżyc rozświetla noc lepiej niż latarnie miejskie.

 

Pełnia Niebieskiego Księżyca 2023. Skąd się wzięła nazwa sierpniowej pełni Księżyca?

Jeśli spodziewasz się, że 30 sierpnia 2023 roku powierzchnia Księżyca stanie się lazurowa, jesteś w błędzie. Nazwa ta odnosi się do wyjątkowości zjawiska dwóch pełni w miesiącu. Angielska fraza „once in a blue moon” oznacza właśnie „coś wyjątkowego, coś rzadkiego”. Każda druga pełnia Księżyca będzie określana tym mianem. 

Niebieski Księżyc w znaku Ryb: Horoskop na koniec wakacji 2023 

Ostatniego dnia sierpnia Księżyc znajdzie się pod wpływem marzycielskich Ryb, których energia skłania do zerwania z ograniczeniami. Uczuciowe Ryby patrzą przed siebie, nie zwracając uwagi na dawne urazy. Jednak ta faza Księżyca wraz z Merkurym, Wenus, Saturnem, Plutonem, Uranem i Neptunem powstrzyma nas od impulsywnych działań.

Silny Saturn w retrogradacji pokaże nam, że warto poczynić analizę zysków i strat, nim skoczymy w nieznane. Tym razem nie należy się go bać, lecz posłuchać.

Kosmiczna pogoda wyraźnie wskazuje nam, że to czas na przemyślenia i refleksje. Warto skupić się na aktualnych projektach, by następnie ruszyć do przodu. Ta lunacja będzie szczególnie odczuwalna dla osób spod znaku Byka (20 kwietnia -20 maja), Lwa (23 lipca - 22 sierpnia), Panny (23 sierpnia – 22 września) i Ryb (19 lutego – 20 marca). Najważniejsze to zachować spokój i zadbać przede wszystkim o siebie, nawet jeśli napięcie w relacjach międzyludzkich rośnie.

To czas refleksji, a nie impulsywnych działań. Pozostałe znaki zodiaku mogą stosunkowo spać spokojnie. O ile zasną...