Pełnia Księżyca w styczniu 2023 – kiedy rozświetli niebo?

Wszystkie gwiazdy na niebie mówią nam, że zbliża się pełnia Księżyca, którą zapamiętamy na długo. Wilczy Księżyc rozświetli się w Raku, aby zakomunikować nam, że nadchodzi nowy początek. Tylko jak nie da dać się niszczycielskiej sile jednego z najbardziej temperamentnych znaków zodiaku?

Reklama

Pełnia Księżyca w styczniu pojawi się na niebie dokładnie 7 stycznia 2023 o godzinie 00:09. Dawniej nazywano ją pełnią Wilczego Księżyca ze względu na głodne wilki wyjące w takt astrologicznych mocy, które – jak wierzono – miały nieść nadzieję na lepsze jutro. W praktyce jednak styczniowa pełnia uważana jest za jedną z najtrudniejszych w ciągu całego roku.

Jej działanie możemy odczuwać już od 5 stycznia 2023 ze względu na ogromną ilość światła, którą generuje. I właściwie powinniśmy uznać to za przysługę, bo im wcześniej ją zauważymy, tym wcześniej będziemy mogli rozpocząć przygotowania do wielkich zmian.

Czego unikać w trakcie działania pełni Wilczego Księżyca? Odpowiedź znajdziecie w naszym horoskopie.

 

Horoskop w styczniu na pełnię Księżyca: Baran

Jak sprawić, by nowy rok rzeczywiście stał się zwiastunem nowego początku? Jeśli już od jakiegoś czasu myślisz o zmianach, które chciałbyś wprowadzić do swojego życia - od regularnego sprzątania po remont domu czy budowanie nowych znajomości - właśnie nadchodzi najlepszy czas, by zacząć działać.

Nie myśl o tym zbyt intensywnie — po prostu włącz audiobook lub podcast i zacznij. Sam fakt, że walczysz o większy komfort życia, pozwoli ci oczyścić się ze złych emocji.

Horoskop w styczniu 2023 na pełnię Księżyca: Byk

Twoja strona emocjonalna się rozgrzewa do czerwoności. Bez względu na konsekwencje, nie wstydź się wyrażać swoich uczuć. Uwierz w siebie i wypuść na wolność wszystko, co zatruwa twoje życie. Aby osiągnąć sukces, musisz zrobić pierwszy krok.

Horoskop na styczeń 2023 - pełnia Księżyca: Bliźnięta

Przestań skupiać się na negatywach. Zamiast zastanawiać się nad relacjami, które w jakiś sposób zraniły twoje uczucia, pomyśl o ludziach, którzy sprawiają, że czujesz się naprawdę sobą.

Napisz do nich, zadzwoń i pozwól porwać w wir niezobowiązującej rozmowy. W tym roku w twoim centrum zainteresowania powinni znaleźć się ci, dzięki którym kwitniesz. 

 

Horoskop na styczeń 2023 - pełnia Księżyca: Rak

Pełnia Księżyca w styczniu 2023 przypomni ci o przykrych doświadczeniach z przeszłości. Skorzystaj z tej okazji, aby wyciągnąć naukę  na przyszłość i postaraj się wykazać zrozumienie dla osób, na których Ci zależy. Tylko twoje otwarte serce i szczere intencje doprowadzą do szczęśliwego finału.

Horoskop na styczeń 2023 - pełnia Księżyca: Lew

Zamiast starać się być w centrum uwagi, spróbuj skoncentrować swoją uwagę wyłącznie na uczuciach. Cofnij się o krok i skup na poszukiwaniu duchowego oczyszczenia. To doświadczenie sprawi, że inni być może nareszcie zobaczą prawdziwego ciebie, a nie kogoś, kim próbujesz się stać.

Horoskop na styczeń 2023 - pełnia Księżyca: Panna

Twoje cele i nadzieje ewoluują. Z biegiem dni przekonania i wartości towarzyszące ci dotychczas zaczną się zmieniać, przyciągając nowych ludzi. W porządku. Skup się na nowych celach i nowych relacjach. To może okazać się totalnym przełomem. 

 

Horoskop na styczeń 2023 - pełnia Księżyca: Waga

Coś w twoim życiu się kończy, a ty nieustannie walczysz ze stresem. Kim jesteś w obliczu tylu zmian? Jak będziesz spędzać kolejne tygodnie, jeśli w codzienności zacznie pojawiać się luka? Nie martw się! Gdy zamykają się jedne drzwi, otwierają się kolejne. Miej oczy szeroko otwarte.

Horoskop na styczeń 2023 - pełnia Księżyca: Skorpion

Czujesz wezwanie do zmiany – takiej, której się opierałeś. Być może teraz wydaje się to przerażające, ale zmień tok myślenia.

Niektóre decyzje działają jak portal, który może przenieść nas do kolejnego etapu życia. Na szczęście nie ma tak pięknego czasu jak teraźniejszość. Skupiaj się na każdej drobnostce, która otacza cię na co dzień. To odwróci twoją uwagę od strachu.

Horoskop na styczeń 2023 - pełnia Księżyca: Strzelec

Pieniądze szczęścia nie dają, ale mogą pomóc w opłaceniu rachunków, prawda? Rozpocznij plan oszczędnościowy, który pomoże ci zbudować solidną poduszkę finansową na trudniejsze czasy.

Zastanów się nad tym, czy aby dotychczasowe wydatki nie były przypadkiem jedynie kolejnym przejawem zbędnego konsumpcjonizmu.

Horoskop na styczeń 2023 - pełnia Księżyca: Koziorożec

Rzuć światło na osoby, na których ci zależy. Prosty komplement lub przyjacielska przysługa pokażą im, że jesteś gotów zrobić wszystko, aby wasza relacja trwała. Posiadanie przyjaciół to piękna sprawa. Nie pozwól im odejść, nawet jeśli w niektórych kwestiach macie inne zdania.

 

 

Horoskop na styczeń 2023 - pełnia Księżyca: Wodnik

Każdy bierze wolne od pracy, aby odpocząć od codziennej gonitwy. Powinieneś zafundować sobie dzień spa w domu. Długa kąpiel, kieliszek wina, ciepły szlafrok i serial na Netflixie – te błahe czynności czasami naprawdę uskrzydlają. Traktuj dobrze siebie i swoje ciało. To klucz do długofalowego sukcesu.

Horoskop na styczeń 2023 - pełnia Księżyca: Ryby

Tęsknisz za ekscytacją i dreszczykiem emocji, które w ostatnim czasie wydawały się codziennością? Pamiętaj, że nic nie trwa wiecznie.

Piękno życia polega na tym, że nigdy nie wiesz, co cię czeka. Stabilizacja jest jednak niesamowicie ważna. Naucz się ją doceniać.