Pełnia Księżyca w sierpniu 2022: SUPER KSIĘŻYC Jesiotrowy

Pełnia Księżyca w sierpniu rozświetli niebo już 12 sierpnia 2022 o godzinie 3:36 nad ranem. I choć nawet najwięksi miłośnicy astronomii z pewnością będą mieli problem z tym, żeby obudzić się o tak wczesnej godzinie, jesteśmy pewni, że zjawisko okaże się tego. Tym bardziej, że łączy się też z kultowym deszczem Perseidów!

Reklama

Pełnia Księżyca Jesiotrów zawdzięcza swoją nazwę północnoamerykańskim plemionom rybackim. Jej pochodzenie jest dosyć proste – sierpniowy Księżyc został mianowany „jesiotrowym” ze względu na to, że właśnie w tym miesiącu trwają połowy jesiotrów. Czasami nazywa się go także Czerwonym Księżycem lub Zbożowym Księżycem.

Czym jest SUPER KSIĘŻYC?

Według Freda Espanaka - eksperta od zaćmień i emerytowanego astrofizyka NASA – SUPER KSIĘŻYC to pełnia Księżyca w granicach 90 proc. jego najbliższego zbliżenia do Ziemi. Takie zjawisko możemy oglądać cztery razy do roku. 

Aktualnie mamy za sobą już trzy SUPER KSIĘŻYCE: w maju, czerwcu i lipcu. Ten sierpniowy będzie zatem ostatni i najbardziej wpływowy pod względem ludzkiego życia.

 

Pełnia Księżyca w sierpniu 2022 - wpływ na życie

Zdaniem astrologów SUPER KSIEŻYC jesiotrowy będzie miał największy wpływ na nasze życie dzień przed i dzień po osiągnięciu szczytu. Czego możemy się spodziewać? Gorszej koncentracji, nerwowości, trudności w zasypianiu (często także koszmarów) oraz większej wrażliwości na to, co nas otacza. 

Wszystkie te przypadłości będą miały swoje dobre i złe strony – mimo że niektóre z nich wydają się po prostu fatalne. Okazuje się bowiem, że większa wrażliwość na to, co dzieje się wokół nas, będzie jak impuls do dostrzegania drobnostek, które na co dzień po prostu pomijamy. Nadszedł czas, by posłuchać tego, co mówi nam świadomość. 

Astrolodzy zalecają zatem, aby wykorzystać czas pełni na spędzanie czasu z rodziną, przyjaciółmi, a nawet z samym sobą. Ten reset stanie się nie tylko doskonałym źródłem relaksu, ale także zrozumienia wobec różnych słabości, których czasami nie akceptujemy.