Pełnia Księżyca w maju 2023 – kiedy i gdzie oglądać?

Kwiatowa pełnia Księżyca rozpocznie się dokładnie w piątek 5 maja 2023 o godzinie 19:36, ale oddziaływanie Srebrnego Globu w całej swej krasie będzie silne już dziś i kilka dni po astronomicznej pełni.

Reklama

Jeśli pogoda dopisze, pełnia Kwiatowego Księżyca będzie widoczna najlepiej w województwie mazowieckim (głównie okolice Warszawy), południowej części województwa podlaskiego i północnej województwa lubelskiego.

 

Pełnia Kwiatowego Księżyca w maju 2023 w znaku Skorpiona – jak wpłynie na nas?

Nazwa majowej pełni Księżyca oczywiście nie jest przypadkowa. Wiążę się z rodzącą się do życia wiosną i tak również będzie działać na nas.

Niestety podczas majowej pełni wiele osób może mieć problemy ze snem. Jednocześnie światło naturalnego satelity Ziemi pomoże nam stanąć w prawdzie i odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań.

Majowa pełnia Księżyca oświetli Ziemię w Skorpionie i to właśnie ten znak oddziaływać będzie na nas najmocniej. Silny Skorpion zwykle wzmacnia te emocje, które są w nas najsilniejsze. Dlatego warto pielęgnować w sobie pozytywne myślenie, by negatywne odczucia, takie jak nerwowość, zmiana nastrojów, niepewność nie zawładnęły naszym sercem.

Jak już wspomnieliśmy, jasny blask majowego Księżyca dodatkowo oświetli w nas wszystko to, co zwykle staramy się ukryć. Warto wykorzystać ten czas na uporządkowanie swojego wnętrza, dokonanie bilansu strat i zysków, poszukiwanie odpowiedzi na ważne w naszym życiu pytania. Księżycowy weekend z pewnością będzie sprzyjał takim refleksjom.

Jeśli staniemy w prawdzie, Skorpion z pewnością wzmocni w nas poczucie własnej wartości i doda nam energii na wprowadzenie zmian i realizację planów.

Zatem bądź uważny. Kumuluj w sobie dobrą energię i nie daj się zwieść negatywnym emocjom, by temperamentny Skorpion wspierał Cię w działaniach, a nie wyprowadził z równowagi.