Pełnia Księżyca i zaćmienie w listopadzie 2022

Listopad wydaje się niesamowicie hojny, jeśli chodzi o zjawiska astronomiczne. Za najważniejsze uważa się jednak pełnię Krwawego Księżyca, która połączy się w tym roku z całkowitym zaćmieniem w znaku Byka. Czy ten duet okaże się prawdziwą mieszanką wybuchową?

Reklama

Zaćmienie Księżyca nastąpi dokładnie 8 listopada o godzinie 12:03, co oznacza, że połączy się z dniem szczytu pełni Krwawego Księżyca.

Choć w tym roku mamy do czynienia z zaćmieniem całkowitym, polscy miłośnicy astronomii będą musieli obejść się ze smakiem. Zjawisko będzie widoczne gołym okiem jedynie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Ameryki Południowej, Azji oraz Australii.

Na szczęście nie jest to jedyny astronomiczny spektakl, który będzie nam dane przeżyć w tym miesiącu. Przed nami noc spadających gwiazd!

 

Listopad 2022: Rój Leonidów i noc spadających gwiazd

Od 10 do 23 listopada 2022 będziemy mogli podziwiać spadający Rój Leonidów, których prędkość może osiągnąć nawet 72 km na sekundę. Szczyt zjawiska zaobserwujemy w nocy z 17/18 listopada, choć największe skupiska meteorów pojawią się nad ranem.

Według astronomów,  radiant, czyli miejsce, z którego wylatują Leonidy, znajduje się na północno-wschodnim horyzoncie, w okolicy gwiazdy Gamma Leonis.

Warto pamiętać jednak, że sam kierunek nie zapewni nam dobrej widoczności. Jeśli planujemy romantyczny wieczór pod gołym niebem, należy wybrać miejsce z dala od miejskich latarni, tak, aby nic nie rozjaśniało nam nieba. Nie zapomnijcie także zabrać ze sobą ciepłych kurtek! Listopadowe wieczory są naprawdę mroźne.

No dobrze – powiecie – ale czy te wszystkie zjawiska mogą wpłynąć na nasze znaki zodiaku? I tak, i nie. Według astrologów tylko cztery spośród nich powinny mieć się na baczności.

 

Pełnia Krwawego Księżyca w listopadzie 2022 a znaki zodiaku

Zaćmienie Księżyca w Byku może wywołać wszechobecne osłabienie, zmęczenie i roztargnienie. Astrolodzy twierdzą, że w tym czasie powinniśmy pozwolić sobie przede wszystkim na typowe dla zwolenników ideologii hygge powolne życie i relaks.

A jednak cztery znaki zodiaku przeżyją pełnię Krwawego Księżyca z wyjątkową intensywnością. 

Byk

Zodiakalne Byki znajdą w samym centrum listopadowego zaćmienia Księżyca. Ten czas sprawi, że pojawią się w centrum uwagi, zarówno pod względem życia osobistego, jak i zawodowego.

Niekiedy okaże się, że wychodzenie ze stref komfortu to jedyna możliwość na dalszy rozwój, dlatego nie zamykaj się na zmiany, które czekają na ciebie za rogiem.

Księżyc jest po twojej stronie i gwałtownie wypycha cię na wyżyny. Jeśli jednak nie wykorzystasz tej szansy, możesz zacząć odczuwać pewną pustkę, która zupełnie zdewastuje pokłady dotychczasowej motywacji do działania.

Zakończenie pewnego rozdziału to początek drugiego. Nie zapominaj o tym, Byku!

 

Lew

Zaćmienie pełnego Księżyca dotknie również osoby urodzone pod znakiem Lwa. Oznacza to, że być może w ich życiu pojawią się nowe szanse, które mogą zupełnie odmienić ich dotychczasowe życie.

Czy w ostatnim czasie czułeś pewne rozdrażnienie w kwestii swojej ścieżki zawodowej? Księżyc namawia cię do zrobienia czegoś, co zupełnie odmieni twój los. Zdobądź się na odwagę i spełniaj swoje skryte marzenia. 

Być może to czas na zasłużony urlop? A może od zawsze chciałeś zacząć karierę w social mediach, tylko brakowało ci odwagi? Bez względu na to, co kryje się w twojej głowie pod słowem „marzenie”, pierwszy krok ku jego spełnieniu poszerzy twoją dotychczasową perspektywę.

Strzelec

Osoby urodzone pod znakiem Strzelca będą musiały zmierzyć się z wielką weryfikacją dotychczasowych relacji. Być może już od dawna niektóre z nich stały się nieaktualne? Albo wręcz przeciwnie – istnieją takie, które warto podtrzymać? Bez względu na to, Księżyc zachęca cię do podjęcia ważnej rozmowy.

Energia zaćmienia doda ci odwagi do tego, by zawalczyć o własne jutro. Pamiętaj, że toksyczne relacje wcale nie określają tego, kim jesteś. Pozbądź się ich i otwórz swoje serce na nowe znajomości, które pomogą ci odkryć twoje prawdziwe „ja”.

Wodnik

Listopadowe zaćmienie Księżyca dotknie również zodiakalnego Wodnika, szczególnie w kwestii relacji rodzinnych. Zachęca do przeprowadzki w nowe miejsce, ustalenia nowych granic i pielęgnowania więzi.

Pamiętaj, że dom jest tam, gdzie możesz poczuć się swobodnie. Czy miejsce, do którego wracasz na każde święta, naprawdę jest twoją oazą spokoju i ciepła? Jeśli odpowiedź okaże się inna, niż się spodziewałeś, najpierw zawalcz o poprawę relacji z rodziną, a dopiero później podejmuj radykalne decyzje w tej sprawie.