Pełnia Księżyca w czerwcu 2023. Na niebie ukaże się Truskawkowy Księżyc

Pełnia Księżyca jest jedną z najbardziej odczuwalnych faz naszego naturalnego satelity. Pełnia Księżyca w czerwcu 2023 będzie działać na nas jeszcze silniej. Na niebie ukaże się Truskawkowy Księżyc zwany też Superksiężycem.

Reklama

Czy to oznacza, że w czerwcu 2023 ujrzymy różowy księżyc? Otóż określenie Truskawkowy Księżyc wzięło się z przyrody - w tym miesiącu bowiem zaczyna się sezon na truskawki.

Dlaczego zatem czerwcowa pełnia nazywana jest Superksiężycem? W tym czasie nasz naturalny satelita znajduje się najbliżej Ziemi, więc jest doskonale widoczny z naszej planety. Wydaje się też większy niż zwykle.

 

Pełnia Księżyca w czerwcu 2023 i jej wpływ

Mimo że Truskawkowy Księżyc nie będzie wcale różowy, to Superksiężyc ma już supermoce. Ten czas sprawi, że będziemy skorzy do romantycznych uniesień i romansów, ale wbrew pozorom nie jest to dobry moment na szukanie drugiej połówki.

Pełnia Truskawkowego Księżyca sprzyja pogłębianiom relacji z obecnymi partnerami. To czas, kiedy możemy liczyć na przygody.

Pełnia Księżyca w czerwcu to także okres, kiedy warto zadbać o więź z przyjaciółmi i rodziną, zwłaszcza że ich wsparcie może okazać się nieocenione. 

Superksiężyc niesie ze sobą też negatywne skutki. W astrologii mówi się, że ma on mocny wpływ na naszą psychikę - to właśnie w tym czasie ma dochodzić do największej liczby samobójstw i morderstw.

Pamiętajmy zatem, aby zadbać o swoją psychikę i swój dobrostan. Co ciekawe Truskawkowy Księżyc nie sprzyja rzucaniom nałogów. Jeśli w tym czasie podejmiemy tak radykalną decyzję i coś pójdzie nie po naszej myśli, wówczas odpuścimy raz na zawsze.

Kiedy pełnia Księżyca w czerwcu 2023?

Pełnia Księżyca w czerwcu 2023, czyli Truskawkowy Księżyc czy Superksiężyc będzie miała miejsce już na początku miesiąca. 4 czerwca 2023 roku o godzinie 5:43 na niebie pojawi się nasz naturalny satelita w pełnej krasie.