Pełnia Księżyca w czerwcu 2023 - kiedy pojawi się na niebie? 

Pełnia Księżyca w czerwcu 2023, czyli Truskawkowy Księżyc czy Superksiężyc, będzie miała miejsce już na początku miesiąca.

Reklama

Dokładnie 4 czerwca 2023 roku o godzinie 5:43 na niebie pojawi się nasz naturalny satelita w pełnej krasie. Choć stuprocentowa pełnia Księżyca trwa tylko przez chwilę, moc naturalnego satelity Ziemi oddziałuje na jej mieszkańców już kilka dni przed i kilka dni po tym wydarzeniu. 

Pełnia Księżyca jest jedną z najbardziej odczuwalnych faz naszego naturalnego satelity. Pełnia Księżyca w czerwcu 2023 będzie działać na nas jeszcze silniej. Na niebie ukaże się Truskawkowy Księżyc zwany też Superksiężycem.

Czy to oznacza, że w czerwcu 2023 ujrzymy różowy księżyc? Otóż określenie Truskawkowy Księżyc wzięło się z przyrody - w tym miesiącu bowiem zaczyna się sezon na truskawki.

Dlaczego zatem czerwcowa pełnia nazywana jest Superksiężycem? W tym czasie nasz naturalny satelita znajduje się najbliżej Ziemi, więc jest doskonale widoczny z naszej planety. Wydaje się też większy niż zwykle.

 

Truskawkowy Księżyc w czerwcu 2023 w znaku Strzelca - horoskop 

Czerwcowa pełnia Księżyca rozbłyśnie w znaku Strzelca i będzie czasem pełnym nadziei, dobrych zwrotów akcji i zachęci nas do stawiania sobie odważnych, długoterminowych celów. Jak działać będzie Truskawkowy Księżyc na poszczególne znaki zodiaku? Oto horoskop! 

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

Truskawkowy Księżyc popchnie Cię zatem do działania ze zdwojoną mocą! Jeśli planowałeś zmienić pracę, miejsce zamieszkania lub wyruszyć w podróż życia, to dobry moment!

Byk (20 kwietnia – 20 maja)

Pełnia Księżyca w czerwcu 2023 przyniesie Ci poczucie spełnienia i harmonii, szczególnie w kwestiach związanych z miłością i uczuciami. To również dobry czas pod względem finansów. Dlatego pomyśl, jak możesz podwoić, a może nawet potroić, swój majątek. To dobry moment na alternatywne inwestycje i podejmowanie ryzyka.  

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

Czerwcowa pełnia Księżyca przyniesie Ci kilka ważnych momentów, w których będziesz musiał podjąć kluczowe dla siebie decyzje. Dotyczyć będzie to głównie sfery uczuć i związku. Być może to czas na podjęcie zobowiązujących decyzji na przyszłość?

Rak (21 czerwca – 22 lipca)

Choć za chwilę rozpocznie się kalendarzowe lato, Truskawkowy Księżyc przyniesie Ci sporo emocji związanych z pracą. Nie daj się porwać tej sile i odnajdź równowagę między życiem zawodowym, a prywatnym.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

Rodzina to słowo klucz do wydarzeń, które wszechświat zaplanował dla Ciebie na czas wielkiej czerwcowej pełni Księżyca. Zaplanuj ten czas z najbliższymi i delektuj się każdą chwilą spędzoną w gronie kochanych przez Ciebie osób – dzieci, rodziców, partnera. Jeśli jesteś samotnym Lwem, truskawkowy Księżyc zachęci Cię do poszukiwania drugiej połówki lub… powrotu do poprzedniego związku.

Panna (23 sierpnia – 22 września)

Panno, w czasie czerwcowej pełni Księżyca skoncentruj się na ognisku domowym. Bądź wdzięczna za Twoją rodzinę i opiekuj się nią jak tylko potrafisz najlepiej. Skoncentruj się także na domu i jego otoczeniu – zrób wszystko, by stał się bezpieczną przystanią, pełną komfortu i spokoju.

Waga (23 września – 22 października)

W czasie truskawkowej pełni Księżyca Wagi osiągną szczyt swoich kreatywnych możliwości, realizując nawet bardzo skomplikowane i ambitne cele zawodowe. Daj się ponieść tej niezwykłej sile kreatywności, a odniesiesz sukces!

Skorpion (23 października – 21 listopada)

Truskawkowa pełnia Księżyca to dla Skorpionów dobry moment na tworzenie lub odbudowę swojej pozycji społecznej lub majątku. Poświęć się temu zadaniu, a rezultaty zaskoczą nawet Ciebie!

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Czerwcowa pełnia Księżyca to dla Strzelców czas podsumowań, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Być może czeka Cię podjęcie trudnej decyzji związanej z rozstaniem lub zmianą. Nie bój się nowych dróg – Księżyc w pełni odpowiednio oświetli Ci ścieżkę.

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

Ponieważ ta pełnia zderzy się z Saturnem, osoby spod znaku Koziorożca mogą poczuć się nieco przytłoczone emocjami. Koziorożcu, cofnij się o krok i skoncentruj przede wszystkim na zachowaniu wewnętrznej harmonii.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Wodnik - zwykle powściągliwy i myślący przyszłościowo - zostanie popchnięty przez Truskawkowy Księżyc do imprezowania i spotkań towarzyskich. Wykorzystaj ten czas jak najlepiej – zawieraj nowe znajomości, ciesz się życiem i czerp energię z pełni Księżyca!

Ryby (19 lutego – 20 marca)

Marzysz o nowej pracy lub awansie? Truskawkowy Księżyc w czerwcu 2023 roku być może pomoże Ci zrealizować te pragnienia. Zrób odważnie pierwszy krok, a uruchomisz lawinę pozytywnych zdarzeń.