Pełnia Księżyca w kwietniu 2022: Kiedy Różowy Księżyc?

Pierwsza pełnia Księżyca w okresie wiosennym uważana jest przez astrologów za wyjątkowe zjawisko. Zapowiada wielkie zmiany – i wielkie odkrycia, które mogą nieźle namieszać w naszym dotychczasowym życiu…

Reklama

Różowy Księżyc, znany także jako Księżyc Dakota czy Księżyc Oglala pojawi się na niebie 16 kwietnia 2022 roku o godzinie 20:57. Oznacza to, że będziemy mogli oglądać go tuż przed Wielkanocą. Co ciekawe, ze względu na to, że kwietniowa pełnia jest pierwszą pełnią wiosny, nazywana jest także Pełnią Paschalną.

Zdaniem astronomów przy pełnej widoczności nieba będziemy mogli oglądać pełnię z każdego zakątka Polski, bez konieczności posiadania profesjonalnego sprzętu. Ale czy Różowy Księżyc naprawdę będzie różowy?

Różowy Księżyc – nazwa i pochodzenie

Okazuje się, że kwietniowa pełnia Księżyca zyskała przydomek „różowa” przede wszystkim ze względu na wiosenne zakwity pewnego dzikiego kwiatu pochodzącego z Ameryki Północnej: Phlox subulata, znanego powszechnie jako floks lub różowy mech.

A zatem niestety różowe barwy księżyca mogą okazać się jedynie niespełnionym marzeniem. Choć oczywiście wszyscy liczymy na to, że kosmos jeszcze nas zaskoczy.

Ale tak naprawdę to nie sama barwa miała czynić Różowy Księżyc wyjątkowym. Ta noc dla niektórych znaków zodiaku może stać się wielkim przełomem.

 

Pełnia Różowego Księżyca a znaki zodiaku

Różowy Księżyc symbolizuje harmonię, sprawiedliwość oraz prawdę – trzy przymioty, które posiadają prawdziwą moc sprawczą. Od 16 kwietnia to właśnie one powinny pełnić funkcję priorytetów w naszym życiu i kierować nas ku wszystkim niespełnionym pragnieniom.

Zgodnie z przewidywaniami astrologów Różowy Księżyc będzie miał szczególne znaczenie dla czterech znaków zodiaku: koziorożca, barana, raka oraz wagi. Każdy z nich przeżywa aktualnie wielkie rozterki. Kwietniowa pełnia ma jednak przynieść ukojenie.