Co robić podczas Pełni Księżyca?

Fazy Księżyca rozpoczynają się nowiem i kończą wraz z wystąpieniem pełni. Astrolodzy od lat utrzymują jednak, że to właśnie końcówka cyklu księżycowego zdaje się zapraszać ludzkość do chwili refleksji nad własnym życiem.

Reklama

Ten przełomowy moment, choć piękny, jest jednak bardzo wymagający. Powinniśmy wiedzieć, jak najlepiej wykorzystać potencjał pełni i czego nie robić, aby nie zagłuszać swojego wewnętrznego głosu.

Oto kilka wskazówek, które powinniśmy wprowadzić w codzienność, jeśli zależy nam na osiągnięciu prawdziwego katharsis.

Rytuały Księżyca: Oczyść swoją przestrzeń

Księżyc w pełni ma tendencję do dużego nagromadzania energii – zarówno tej jasnej, jak i ciemnej. Aby nie pogubić się pomiędzy ich biegunami, powinniśmy zacząć od oczyszczenia swojej przestrzeni.

Nie chodzi oczywiście jedynie o przestrzeń stricte fizyczną – powinniśmy wziąć pod uwagę nasz umysł, który na co dzień często traktowany jest jak śmietnik rzetelnych i nierzetelnych informacji. Jak tego dokonać?

Postaraj się usunąć ze swojego pola widzenia wszystko, co kojarzy ci się z czymś złym, z czymś nacechowanym negatywną energią. Weź relaksującą kąpiel, pomedytuj, porozmawiaj ze swoją drugą połówką. Żyj zgodnie z mantrą i nie pozwól zagłuszyć intuicji.

Rytuały Księżyca: Zadbaj o swoje kryształy

Pełnia Księżyca polega na uwypukleniu naszych intencji, wszelkich emocji, które targają nami od środka. Chodzi o to, by w końcu znaleźć czas na oczyszczenie, na zlokalizowanie problemu i uzdrowienie duszy.

Zdaniem astrologów najbardziej pomocną metodą na osiągnięcie wewnętrznego spokoju jest ładownie i czyszczenie swoich kryształów. Kiedy je energetyzujesz, pomyśl, że chcesz, aby wypełniły się najlepszą energią Księżyca.

Rytuały Księżyca: Medytuj

Według astrologów najlepszym sposobem na usłyszenie swojego wewnętrznego głosu jest medytacja. Postaraj się poświęcić jej przynajmniej godzinę. To uzdrowi twoje wewnętrzne „ja”.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, pełnia Księżyca jest końcem cyklu księżycowego, a nie początkiem. Z tego powodu uważa się, że zdobywanie nowych umiejętności w tym czasie może okazać się sporą trudnością, która w końcu doprowadzi nas do frustracji.

Jeśli zatem nigdy nie medytowałeś, postaraj się jedynie posiedzieć w absolutnej ciszy. Rozkoszuj się tą nicością.

Rytuały Księżyca: Uwolnij energię poprzez taniec

Nagromadzenie negatywnych emocji zatruwa nasze życie. Czasami nie jesteśmy świadomi nawet, że nosimy je wewnątrz siebie, ale medytacja pomoże nam je odkryć. Szybkim sposobem na to, aby uwolnić się od złego, jest… taniec!

Wyluzuj się, puść swoją ulubioną muzykę i tańcz. Nieskrępowane ruchy, endorfiny, energia – to prawdziwa magia.

Rytuały Księżyca: Rozpakuj swój bagaż emocjonalny

Wszystkie powyższe podpunkty prowadzą do odkrycia swojego wewnętrznego „ja”, ale nigdy nie poznamy go w pełni, jeśli zaczniemy gromadzić w sobie niewygodne emocje. Uwolnij swój bagaż emocjonalny i pozwól odejść wszystkiemu, co sprawia, że czujesz się bezwartościowo.

Uwierz nam, czasami wystarczy krótka rozmowa z kimś bliskim, by zrozumieć, że twoją naturą jest dobro - i to dobro zawsze będzie zauważone.

Rytuały Księżyca: Nie skupiaj się na drobiazgach

Czasami, gdy chcemy odrzucić błędy przeszłości, nagle w naszych głowach pojawia się mnóstwo drobiazgów, które niweczą nasze starania. A to krótka sprzeczka z partnerem, a to nieprzyjemna wymiana zdań z kimś przypadkowo spotkanym na ulicy, a to kolejne złe wiadomości na serwisach informacyjnych – to wszystko wymaga naprawy, ale masz na nią czas.

Podczas pełni nie skupiaj się na drobiazgach. Postaraj się naświetlać przede wszystkim te momenty, w których poczułeś się kochany/a i szanowany/a.

Rytuały Księżyca: Wyluzuj

I w końcu, kiedy każdy z tych podpunktów zostanie wprowadzony w życie, pozwól sobie na relaks. Energia podczas pełni Księżyca jest obfita, więc uczcij ją, skupiając się na swoich potrzebach.

Masz ochotę na kolejny serial? Włącz telewizor. Uwielbiasz układać puzzle? Rozłóż na podłodze kolejną partię. Chcesz się napić wina? Napełnij lampkę. To czas dla ciebie, nie pozwól na to, by ktoś ci go przerwał.