Krwawy Księżyc - pełnia i zaćmienie 16 maja 2022 

Zdaniem astrologów pełnia Księżyca zawsze niesie za sobą pewnego rodzaju objawienie. Fizyczne i symboliczne moce „lunacji” opisywano w wielu wierszach i pogańskich rytuałach, a Krwawy Księżyc budził szczególnie sporo lęku. 

Reklama

Krwawy Księżyc pojawił się na niebie z 15 na 16 maja 2022. Całe widowisko rozpoczęło się o 3:32 a zakończyło o 08:51 czasu polskiego. Jednocześnie doszło do jego zaćmienia. 

Zatem Krwawy Księżyc już za nami. Jednak, zgodnie z licznymi przesłankami horoskopów na ten dzień, obserwacja wcale nie jest potrzebna do tego, aby poczuć moc wyjątkowego zaćmienia. Księżyc od zawsze uważany był za emocjonalne centrum człowieka, a jego liczne manewry mają oddziaływać na ludzkie życie bez względu na to, czy jesteśmy świadkami jego mocy.

Zaćmienie Księżyca a wpływ na ludzkie życie

Jednym z powodów silnego oddziaływania Księżyca na ludzkie życie jest sama natura zaćmień. Zjawisko to następuje, gdy Ziemia i jej elementy świetlne (Słońce i Księżyc) wykonują ze sobą pasywne manewry. Podczas zaćmienia Słońca Księżyc blokuje przed Ziemią jego światło. Zaćmienie Księżyca następuje natomiast, gdy Ziemia lokuje się pomiędzy Słońcem a Księżycem w pełni, blokując luminescencję.

Zaćmienia mogą być całkowite lub częściowe, a im są pełniejsze, tym bardziej uderzające. Krwawy Księżyc jest zaćmieniem całkowitym.

Biorąc to wszystko pod uwagę, nietrudno zrozumieć, dlaczego owe manewry mogą mieć wpływ na nasze życie. Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, astrolodzy postrzegają Księżyc jako emocjonalne centrum człowieka. Zaćmienie zatem będzie miało tendencję do zakłócania lub blokowania naszych uczuć względem partnera, pracy, pasji czy nawet rodziny.

 

Krwawy Księżyc - astrologia 

Ogólnie rzecz biorąc, astrolodzy uważają, że Krwawy Księżyc powinien zmotywować nas do wciśnięcia hamulca w biegu naszego życia. Nie jest to czas na odważne ruchy, impulsywność czy nowe decyzje. Powinniśmy raczej skupić się na oczekiwaniu – zamiast odpowiadać na każde pytanie „tak”, odpowiedzmy „może”.

W tym czasie naszym najlepszym przyjacielem będzie rutyna – dajmy się jej porwać, aby zapewnić swoją psychikę, że nasze życie jest „poukładane” i zgodne z wszelkimi obowiązkami. Astrolodzy zachęcają także do tzw. „emocjonalnej detoksykacji”, czyli do ograniczenia kontaktów ze znajomymi, którzy niosą ze sobą zbyt duży bagaż emocjonalny. Krwawy Księżyc będzie ogromnym problemem w komunikacji.