Kurz po letnich igrzyskach olimpijskich w Tokio nie zdążył jeszcze dobrze opaść, a na horyzoncie już pojawiły się zimowe igrzyska w Pekinie. Start imprezy zaplanowany jest na 4 lutego 2022. Sportowcy zmierzą się ze sobą w 15 dyscyplinach m.in. narciarstwie alpejskim, łyżwiarstwie figurowym, skokach narciarskich oraz hokeju. Na 4 marca zaplanowano z kolei start igrzysk paraolimpijskich.

Reklama

Poniższe wideo promocyjne igrzysk rozbudza apetyt na sportowe współzawodnictwo w duchu olimpijskim.  

 

Pekin 2022 - film #StrongerTogether

Film promocyjny nie tylko sygnalizuje bowiem przejście z letnich igrzysk na zimowe, ale też zachęca kibiców do wiary w sportowców bez względu na wszystko. Jest też elementem szerszej kampanii Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego „Stronger Together”, której celem jest celebracja ducha prawdziwego współzawodnictwa i sportu.

- Wiara w jedną osobę – członka rodziny, przyjaciela, obcego – jest silna. Wiara z pasją rodzica w chwili, gdy potrzebuje tego najbardziej może zmienić wszystko - słyszymy w tle głos narratorki Lindsey Vonn, byłej narciarki, mistrzyni olimpijskiej, która zakończyła swoją sportową karierę dwa lata temu.

Na filmie pojawiają się też migawki i ważne momenty igrzysk – na ujęciach widzimy np. siostry Venus i Serenę Williams, Toma Daleya, Yumilar Rojas czy Suni Lee.

Film w inspirujący sposób celebruje też całą gamę emocji, które łączą się ze sportem – gorycz porażki, ból upadku, nadludzki wysiłek, ale też pomoc, wsparcie, ekscytację i radość płynące ze zwycięstwa. Słowem – wszystko to, co składa się na olimpijskiego ducha współzawodnictwa. Miejmy nadzieję, że igrzyska w Pekinie będą obfitowały w same tego typu momenty i emocje.