Suki - najpopularniejszy kot bengalski na Instagramie

Lamparcie cętki i przepiękne niebieskie oczy kota Suki podbiły serca wielu „kociarzy” i nie tylko. Instagramowe konto Suki Cat obserwuje już przeszło 1,8 miliona osób, które z zachwytem śledzą każdą kocią przygodę rasowego bengala – a ma ich naprawdę mnóstwo, bo kontent opiera się na… podróżach! Suki lubi spacerować, pływać łodzią po rwących rzekach i wspinać się po wysokich skałach – słowem – niczego się nie boi.

Reklama

Kot Suki został zaadoptowany przez fotografkę, Martę Gutfreund nieco ponad trzy lata temu. Od tej pory każda podróż stała się ich wspólną przygodą.

- Podróżowanie z kotem sprawia, że musimy trochę zwolnić tempo, a to daje nam możliwość doceniania nawet tych małych chwil – mówi Marta Gutfreund dla Insider.

Właścicielka Suki jest znaną kanadyjską fotografką, która słynie z zapierających dech w piersiach ujęć krajobrazów. Jej misją, jak sama twierdzi, jest uchwycenie energicznej natury.

 

To właśnie miłość do pięknych kadrów Marty Gutfreund i talent do dokumentowania podróży sprawił, że kot Suki stał się jednym z najpopularniejszych kotów na całym Instagramie. 

- Powiedziałabym, że zatrzymuje ponad pięćdziesiąt procent osób, które spotykamy podczas wędrówek. (...) Suki lubi po prostu usiąść i patrzeć na krajobrazy, a ja ustawiam swój aparat na dużą szybkość migawki, co znacznie ułatwia uchwycenie pięknych momentów – nawet jeśli trwają tylko kilka sekund– przyznaje Marta Gutfreund.

 

Podróże z kotem 

Okazuje się, że podróżnicza przygoda Marty Gutfreund i kota Suki rozpoczęła się już wiele lat temu, choć początkowo była raczej lokalna

Suki wraz ze swoją właścicielką zdążyły odwiedzić kilkanaście krajów. 

- Jesteśmy całkowicie nierozłączne i myślę, że ta relacja nauczyła mnie przyjaźni i zaufania poprzez podróżowanie – dodaje Marta Gutfreund.

Ulubione zakątki świata kota Suki

Tak liczne podróże sprawiły, że Suki stała się prawdziwym koneserem boskich krajobrazów. Podobno ma nawet swoje ulubione miejsca - m.in. Park Narodowy Joshua Tree oraz Dry Island Buffalo Jamp Provincial Park.

Czy kot Suki to potomek lampartów?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, w jaki sposób Marcie Gutfreund udało się namówić kota na tak wyczerpujące przygody.

Okazuje się, że w grę wchodzi tutaj specyfika jego rasy. Zdaniem ekspertów koty bengalskie wywodzą się od azjatyckich lampartów, a te uwielbiają wyprawy! 

- Suki jest naszym największym motywatorem do wyjścia z domu – i to jest niesamowite! - mówi Marta Getfreund.