Rolls-Royce La Rose Noire Droptail jak francuska róża

Wygląd La Rose Noire Droptail został zainspirowany Black Baccara - odmianą francuskiej róży hybrydowej, znanej z aksamitnej tekstury płatków i wyjątkowego koloru.

Reklama

Stąd unikalne czerwone wykończenie, które zostało zaprojektowane tak, aby wyglądało prawie jak czerń w cieniu, a w słońcu miało perłowo-czerwoną poświatę. Rolls-Royce stworzył tę specjalną farbę, łącząc dwa odcienie czerwieni, które nazywa True Love i Mystery.

Rolls-Royce La Rose Noire Droptail - dane techniczne 

W przeciwieństwie do Rolls-Royce'a Sweptail i Boat Tail, Droptail nie jest oparty na tej samej platformie Architecture of Luxury, co Cullinan, Ghost i Phantom, a zamiast tego ma nowe samonośne podwozie wykonane ze stali, aluminium i włókna węglowego.

Rolls-Royce La Rose Noire Droptail / materiały prasowe Rolls-Royce Rolls-Royce La Rose Noire Droptail / materiały prasowe Rolls-Royce

Chociaż podstawy są nowe, układ napędowy ma postać 6,75-litrowego silnika V12 z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje 601 KM mocy i 840 Nm momentu obrotowego. Co prawda w tego typu aucie nie chodzi o osiągi, to warto nadmienić, że Droptail rozpędza się od 0 do 100 km/h w mniej niż 5 s., a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

 

Rolls-Royce La Rose Noire Droptail - wyjątkowy wygląd modelu

Droptail na pierwszy rzut oka wyróżnia się na tle innych modeli Rolls-Royce'a. Przód jest stosunkowo konwencjonalny, z dużą chromowaną osłoną chłodnicy i smukłymi reflektorami LED ze światłami do jazdy dziennej.

Rolls-Royce La Rose Noire Droptail / materiały prasowe Rolls-Royce Rolls-Royce La Rose Noire Droptail / materiały prasowe Rolls-Royce

Następnie nadwozie przyjmuje gładki i opływowy kształt, zwężając się do tylnego końca. Tyle światła to coś zupełnie nowego, czego wcześniej nie było w ofercie marki.

Rolls-Royce wyposażył również Droptail w stylowy spojler i przyciągającą wzrok pokrywę bagażnika. Posiada nawet zdejmowany dach wykonany z włókna węglowego.

 

Rolls-Royce La Rose Noire Droptail - wnętrze to „najbardziej niezwykły element samochodu”

Rolls-Royce opisuje wnętrze jako „najbardziej niezwykły element samochodu”.  Opracowywanie go zajęło dwa lata i jest zdominowane przez złożoną grafikę, która przedstawia spadające płatki róż. Jest to motyw wykonany z 1603 kawałków forniru w rożnych kolorach drewna. Same układanie intarsji zajęło rzemieślnikom kilka miesięcy. 

Fotele są skąpane w kombinacji czerwieni True Love i czerwonej skóry Mystery, a na środku deski rozdzielczej znajduje się luksusowy zegarek zaprojektowany specjalnie dla właściciela modelu Rolls-Royce La Rose Noire Droptail.

Nowy Rolls-Royce a w środku Audemars Piguet

Jak już wspomnieliśmy, kolejna atrakcja kabiny znajduje się pośrodku deski rozdzielczej. To niestandardowy zegarek firmy Audemars Piguet AP Royal Oak Concept z 43-milimetrową kopertą. Luksusowy czasomierz jest napędzany przez samonakręcający się mechanizm Calibre 4407 z chronografem typu flyback i mechanizmem ułamków sekund. 

Ten chronograf ma czerwone liczniki i czerwoną ramkę wewnętrzną. Co ciekawe, zegarek można odpiąć jednym naciśnięciem guzika i nosić na ręce.

Rolls-Royce La Rose Noire Droptail / materiały prasowe Rolls-Royce Rolls-Royce La Rose Noire Droptail / materiały prasowe Rolls-Royce

Klienci, którzy zamówili auto, zamówili również specjalną skrzynię na szampana, która pasuje do zestawu. W skrzyni znajdują się kryształowe kieliszki i taca do odpowiedniego podania.

Rolls-Royce nie ujawnił, ile będzie kosztował każdy z egzemplarzy Droptaila. Jednak według plotek suma ma wynosić ponad 30 mln dolarów.