ACE - Największy superjacht zbudowany w Polsce

Po dwóch latach prac gdańska stocznia Conrad Shipyard ogłosiła zakończenie budowy największego superjachtu motorowego, który kiedykolwiek powstał w Polsce. Jednostka o nazwie C144s ACE ma 44,5 metra długości i jest prawdziwą oazą luksusu dla dziesięciorga pasażerów.

Reklama

Statek składa się z łącznie trzech pokładów, na których rozlokowano pięć luksusowych kabin sypialnych – jedną dla właściciela i cztery dla jego gości – a także cztery podwójne pokoje dla załogi oraz apartament dla kapitana znajdujący się na mostku.

Na jachcie umieszczono ponadto cztery strefy relaksu, kino pokładowe, dwa bary, dwie jadalnie, klub plażowy oraz tzw. nieskończony basen ze szklanymi ścianami i dnem. Wnętrza charakteryzują się natomiast ogromną, doskonale oświetloną przestrzenią i nowoczesnym, minimalistycznym wystrojem. Za ich projekt odpowiedzialne było mediolańskie studio M2 Atelier.

Wnętrze jachtu C144s ACE, fot. Conrad Shipyards Wnętrze jachtu C144s ACE, fot. Conrad Shipyards


– C144s ACE to połączenie stylowego designu z niesamowitą harmonią, ale także intrygującą sylwetką nowoczesnego superjachtu. Dzięki wzorowej współpracy wszystkich osób zaangażowanych w projekt osiągnęliśmy wspólny sukces. Jesteśmy naprawdę dumni, że po raz kolejny przesuwamy granicę w zakresie projektowania, inżynierii i konstrukcji – czytamy na Instagramie Conrad Shipyard.

Jacht ACE wyposażony jest ponadto w dwa silniki typu CAT C18 o indywidualnej mocy 680 koni mechanicznych, które są w stanie rozpędzić jednostkę do maksymalnej prędkości 13 węzłów, czyli ok. 24 km/h. Przy prędkości 10 węzłów (18,5 km/h), statek może przepłynąć na jednym zbiorniku paliwa do 4 000 mil morskich (ponad 7,4 tys. km).

Jacht powstał na zlecenie klienta z Szwajcarii. Budowa jednostki rozpoczęła się natomiast w lipcu 2020 r., a oficjalne zakończenie prac przypadło na listopad tego roku. Według portalu autoevolution.com chrzest superjachty ACE zaplanowany jest na 5 grudnia.