Kalifornia: To stąd pochodzi najpopularniejszy deser na TikToku

Na pograniczu Venice i Santa Monica, Hayley Feldman i jej mąż Jessie prowadzą inspirowane Francją bistro „Coucou”, w którym oprócz koktajli i przekąsek, można zamówić wyjątkowy lodowy deser.

Reklama

Legenda głosi, że kto choć raz spróbował tajemniczo brzmiącego „soft serve”, ten przepadł. W tym miejscu pojawia się jedno pytanie: Dlaczego?

Odpowiedź może być tylko jedna: Nostalgia. Deser serwowany w „Coucou” to marzenie każdego dziecka. Idealnie kremowe, delikatne lody waniliowe przypominają popularne u nas włoskie klasyki.

W Stanach Zjednoczonych występują one pod nazwą „soft serve” lub po prostu „soft ice”. Jednak szef kuchni Jacob Wetherington zamiast miękkiego wafelka postanowił podawać lody w bardziej wyrafinowany sposób –w zielonym pucharku.

- W Coucou lubimy mówić, że inspirujemy się Francją, więc lubimy rzeczy trochę fantazyjne. Jesteśmy również dumni z tego, że pozyskujemy najlepsze, lokalne składniki. Chcieliśmy zaproponować deser, który spełniałby oba te kryteria i miał klasyczny wygląd – komentuje deser Hayley Feldman w rozmowie dla Forbes.

Lody włoskie po amerykańsku: Czekoladowy spektakl dla klienta

A teraz najważniejsze. Idealnie kremowy deser jest stworzony z organicznych produktów mlecznych rodzinnej firmy Straus Family Creamery. To jednak nie wszystko…

Kremowy raj podawany jest w akompaniamencie czekoladowej polewy. Nie byle jakiej zresztą. Gorąca czekolada na oczach klienta zmienia się w twardą skorupkę. Kto nie lubi idealnej czekolady, która łamie się i odsłania lodową słodycz?


- To świetna rozrywka na żywo. Można powiedzieć, że to magiczne doświadczenie patrzeć, jak polewa zmienia się z gorącej czekolady, zastygając na daniu na twoich oczach. To tworzy pyszną formację. Klienci uwielbiają na to patrzeć! – wskazuje współwłaściciela „Coucou”.

Kręcone lody „Coucou” hitem na TikToku

Co ciekawe, sam lokal nie posiada TikToka, mimo to lodowy deser "Coucou" stał się ogólnoświatowym hitem. Sami właściciele cieszą się, że ich danie zrobiło międzynarodową karierę.

- Nie jesteśmy na TikToku, ale podobno „Coucou Venice” ma około 260 milionów wyświetleń. Prawdopodobnie najlepszy komentarz, jaki do tej pory usłyszałem, brzmi: „jest organiczny, więc w zasadzie zdrowy!" – wskazuje Hayley Feldman.

Czy zrobiliśmy wam "smaka"? Wierzymy, że amerykański deser jest wart wszystkiego, jednak może warto po rozpoczęciu roku szkolnego zajrzeć do ulubionej lodziarni i zamówić włoskiego klasyka. To ostatni dzwonek przed chłodną jesienią...