Choć każdy z podróżujących ma nieco inne, spersonalizowane oczekiwania, są takie aspekty, na które najczęściej zwracamy uwagę, wybierając luksusowy hotel – lokalizacja, jakość obsługi czy czystość, a także design czy kuchnia. TripAdvisor postanowił przyjrzeć się setkom recenzji umieszczonych na ich stronie w ciągu 2022 roku i wziął pod uwagę aż 1,5 miliona hoteli. Analizując te wyniki, stworzył ranking NAJLEPSZYCH HOTELI NA ŚWIECIE, rekomendując je swoim użytkownikom na sezon 2023.

Reklama

Przedstawiciele TripAdvisor podkreślają, że destynacje z największą liczbą wysokiej jakości hoteli to: Malediwy, Brazylia i Indie, i właśnie ten ostatni kraj może poszczycić się posiadaniem NAJLEPSZEGO LUKSUSOWEGO HOTELU NA TEJ PLANECIE! O jakim miejscu mowa? To zapierający dech w piersiach Rambagh Palace w Jaipurze.

Najbardziej luksusowy hotel 2023 - Rambagh Palace w Jaipurze

Jego główne zalety to imponujący basen, strefa SPA czy luksusowe wnętrza rodem z indyjskich baśni. „Klejnot Jaipuru” – bo tak potocznie określa się to miejsce – przed laty należało do indyjskich maharadżów, dziś swoim luksusem rozpieszcza najbardziej wymagających gości.

Rambagh Palace to wyjątkowe miejsce, które łączy w sobie historię i dziedzictwo Indii z nowoczesnymi rozwiązaniami skoncentrowanymi na odpoczynku, relaksie i kosztowaniu życia. Recenzenci wielokrotnie chwalili hotel za profesjonalną obsługę i luksus na najwyższym poziomie, który dostrzec można nawet w najmniejszych szczegółach – wyrafinowanym jedzeniu, widokach na rajski ogród, ceremonii zapalania świec, ogromnych łóżkach hotelowych czy złotych filiżankach.

Rambagh Palace w Jaipurze / materiały prasowe Rambagh Palace w Jaipurze / materiały prasowe

Drugie miejsce w zestawieniu TripAdvisor zajął Ozen Reserve Bolifushi – ośrodek all-inclusive na Malediwach, a trzecie należy do pałacowego Hotelu Colline de France znajdującego się w brazylijskim kurorcie Gramado.NAJLEPSZE LUKSUSOWE HOTELE 2023 - ranking TripAdvisor

Oto dziesięć najlepszych hoteli na świecie w 2023 roku według rankingu TripAdvisor Traveller’s Choice Best of the Best.

Rambagh Palace (Jaipur, Indie)

Ozen Reserve Bolifushi (Bolifushi, Malediwy)

Hotel Colline de France (Gramado, Brazylia)

Shangri-La The Shard (Londyn, Wielka Brytania)

The Ritz-Carlton (Hongkong, Chiny)

JW Marriott Marquis Hotel (Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Romance Istanbul Hotel (Stambuł, Turcja)

Ikos Dassia (Dassia, Grecja)

Ikos Andaluzja (Estepona, Hiszpania)

Padma Resort Ubud (Puhu, Indonezja)

Warto dodać, że oprócz rankingu NAJLEPSZYCH HOTELI 2023 TripAdvisor stworzył również ranking najlepszych hoteli w poszczególnych kategoriach: all-inclusive, B&B, hotelach przyjaznych rodzinom czy najlepszych hotelach do spania. Poszczególne zestawienia można odnaleźć na stronie TripAdvisor.