Najdroższa poduszka na świecie: Tailormade Pillow Gold Editio

Luksusowe życie zwykle kojarzone jest z drogimi samochodami, ogromnymi jachtami czy ekskluzywnymi rezydencjami przy wybrzeżu. Okazuje się jednak, że często status określany jest przez drobne detale, które z pewnością podnoszą komfort życia, choć… w nieco inny sposób.

Reklama

Niech nie zmyli was jej wygląd, Tailormade Pillow Gold Editio to poduszka inna niż wszystkie. Została stworzona przez holenderskiego fizjoterapeutę Thijsa van der Hilsta, który od lat polecał swoim pacjentom najróżniejsze poduszki specjalistyczne. Z czasem jednak uznał, że żadna z nich nie jest doskonała, dlatego postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

Po wielu bardzo skomplikowanych analizach i badaniach Thijs van der Hilst stwierdził, że idealna poduszka musi być spersonalizowana. I tak właśnie powstała Tailormade Pillow Gold Editio, której cena dosłownie zwala z nóg.

Luksusowa poduszka to lek na bezsenność?

Tailormade Pillow Gold Editio kosztuje ponad 57 tysięcy dolarów i jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb swojego właściciela.

Tailormade Pillow Tailormade Pillow

Korzystając z algorytmu opracowanego przez Thijsa van der Hilsta do obliczenia odpowiedniego rozmiaru i kształtu poduszki, klienci przechodzą procedurę skanowania 3D w celu stworzenia idealnego kształtu poduszki.

Następnie model jest drukowany w 3D na holenderskiej piance z tzw. „pamięcią kształtu” i wzbogacany tkaninami, takimi jak bawełna egipska, jedwab morwowy i chłodzący Tencel.

Tailormade Pillow Tailormade Pillow

Co więcej, słowo „gold”, które widzimy w nazwie, nawiązuje do prawdziwego, 24-karatowego złota na zewnętrznej części poduszki. Użycie takiej tkaniny nie jest przypadkowe - podobno blokuje całe promieniowanie elektromagnetyczne, zapewniając bezpieczniejszy i zdrowszy sen. Ultra luksusowym dodatkiem jest także zamek błyskawiczny, w którym znajduje się 22,5-karatowy szafir i cztery diamenty.

Thijs van der Hilst, a za nim inni specjaliści, uważają, że każdy detal Tailormade Pillow Gold Editio jest odpowiedzialny za lepszy sen i – co za tym idzie – lepszą regenerację organizmu. Poleca się ją szczególnie osobom, które cierpią na bezsenność. Kuszące?