Wakacje w Tanzanii: Thanda Island, czyli najbardziej ekskluzywna wyspa świata

Sześciokrotne zwycięstwo w jednym z najbardziej prestiżowych plebiscytów -  World’s Leading Exclusive Private Island na World Travel Awards  – to nie kwestia przypadku. Wyspa Thanda jest bezkonkurencyjnie jednym z najbardziej luksusowych miejsc na całym świecie. Położona w tanzańskim rezerwacie morskim Shungimbili Island i otoczona własną rafą koralową stała się sanktuarium odosobnienia, w którym możemy cieszyć się całkowitym oderwaniem od świata. Co sprawia, że to miejsce porównywane jest do prawdziwego raju na ziemi?

Reklama

Wyspa Thanda posiada tylko jedną prywatną willę z pięcioma apartamentami oraz dwie rustykalne Bandy.

Podstawą polityki tego miejsca jest ochrona środowiska morskiego. Rybołówstwo stało się tam działalnością nielegalną, dzięki czemu zapewniono ochronę ponad 280 gatunkom ryb tropikalnych. Morski świat odkryje przed gośćmi prywatny biolog morski, zapewniając przy tym wybór wielu ekscytujących przygód wodnych, zajęć lub wycieczek. W zależności od pory roku, goście mogą pływać z najłagodniejszym gigantem oceanu – rekinem wielorybim – a także obserwować spokojne życie żółwi morskich.

 

Luksusowe wakacje na prywatnej wyspie Thanda

Jak wygląda pobyt na Thandzie? Pierwszym etapem podróży jest lądowanie na międzynarodowym lotnisku w Der es Salaaam, skąd personel Thanda Island eskortuje gości do willi helikopterem lub dwunastoosobowym samolotem. Następnie po krótkim rejsie łódką dostajemy się na miejsce.

Prywatna willa na Thandzie to wielki dom na plaży, który posiada ogromny salon, pięć apartamentów oraz basen. Każdy apartament jest wyposażony we własną łazienkę, rozległe łóżko z baldachimem oraz ogromne okna z zapierającym dech w piersiach widokiem. Ponadto posiadłość została wzbogacona o klimatyzowaną siłownię, bibliotekę z kultowymi powieściami Ernesta Hemingwaya oraz prywatny kort tenisowy.

Jeśli jednak willa wydaje się nam zbyt przytłaczająca, możemy zdecydować się na nocleg w dwóch rustykalnych Bandach, które łączą w sobie najlepsze cechy świata luksusu ze światem tanzańskiej kultury.

Ponadto każdego wieczoru możemy wziąć udział we wspólnym pieczeniu pizzy lub wspaniałej uczcie na świeżym powietrzu, gdzie szefowie kuchni przygotują nam tradycyjne dania, byśmy mogli w pełni poczuć smaki i aromaty Tanzanii.

 

Ile kosztuje pobyt na wyspie Thanda?

Cena za jedną noc na wyspie Thanda aktualnie wynosi 45 tysięcy dolarów przy minimalnym pobycie, który obejmuje pięć dni.