Restauracja dla psów - luksusowe menu degustacyjne

Jeśli do tej pory myśleliście, że jedyną formą posiłku dla psa jest sucha karma lub gotowany kurczak, byliście w błędzie. Szef restauracji w San Francisco - Rahmi Massarweh- stworzył jedyne w swoim rodzaju i bardzo luksusowe menu degustacyjne dedykowane wyłącznie naszym pupilom.

Reklama

Niewielka restauracja o nazwie „Dogue” pozwala psom na skosztowanie wyśmienitej, francuskiej kuchni. Czworonożni klienci zostaną poczęstowani specjalnym zestawem dań, w których przygotowaniu wykorzystano jedynie lokalne i organiczne produkty.

- „Dogue” jest naszą misją. Chcemy zmienić życie wielu psów i zrobimy w tym kierunku, wszystko, co tylko możemy. Uważam, że karmienie naszych psich przyjaciół najzdrowszym jedzeniem to najlepsza perspektywa na życie, jaką możemy im podarować – mówił Rahmi Massarweh w oświadczeniu prasowym.

Dania degustacyjne będą serwowane w ramach sezonowej rotacji i dostaniemy je jedynie w niedzielę za 75 dolarów.

Co więcej, każdy posiłek, jaki pojawi się w karcie, został wcześniej skonsultowany z weterynarzami w taki sposób, aby nie zabrakło w nim żadnych składników odżywczych.

 

 

Restauracje dla psów zyskują na popularności

I choć wydawać by się mogło, że pomysł Rahmiego Massarweha jest innowacyjny, w rzeczywistości Stany Zjednoczone zaczynają już z nich słynąć.

W Kalifornii znajduje się kawiarnia dla psów o nazwie "AnnaBee" oraz restauracje serwujące menu zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. "The Block" w Minneapolis oferuje czworonożnym pupilom najróżniejszej maści dania, w tym Turkey Meatloaf i Pup Burger, a nowojorski "The Wilson" szyci się grillowanym steakiem dla psów za 24 dolary.

Restauracja „Dogue jest jednak z pewnością pierwszym luksusowym miejscem na psiej mapie restauracyjnej, a dania w niej serwowane wyglądają naprawdę imponująco! Aż ślinka cieknie (nie tylko psom).