ŁÓDŹ: Orientarium w ZOO najlepszym projektem na świecie

Uroczysta gala International Property Awards, która odbyła się 2 lutego 2023 roku w Londynie, zgromadziła twórców wyłącznie najlepszych realizacji architektonicznych z całego świata. A jednak to właśnie Polska okazała się bezkonkurencyjna. Orientarium w łódzkim ZOO otrzymało aż dwie nagrody!

Reklama

Projekt autorstwa Doroty Szlachcic oraz jego liczne rozwiązania proekologiczne okazały się na tyle innowacyjne, że nie znaleziono dla nich żadnej poważnej konkurencji.

Jury International Property Awards wyróżniło Orientarium w dwóch kategoriach: Najlepszej Architektury Wypoczynkowej oraz Architektury w Służbie Publicznej. To natomiast stawia Orientarium na piedestale najlepszych tego typu przedsięwzięć na świecie!

- Mamy nadzieję, że to prestiżowe wyróżnienie okaże się magnesem dla zagranicznych turystów i zachęci ich do odwiedzenia Orientarium – czytamy na stronie Orientarium w Łodzi.

Orientarium w Łodzi / materiały prasowe Orientarium w Łodzi / materiały prasowe

 

Orientarium w Łodzi - nowa spektakularna atrakcja na mapie Polski

Czy możemy się dziwić tak ogromnego zachwytu nad łódzkim Orientarium? Zdecydowanie nie. To jeden z najnowocześniejszych tego typu kompleksów w całej Europie!

Jego powierzchnia -  równa 10 boiskom piłkarskim - stała się domem dla 35 gatunków zwierząt, w tym słoni indyjskich, krokodyli gawialowych czy orangutanów sumatrzańskich, oraz niesamowitej flory i fauny Azji południowo-wschodniej.

Na miejscu czeka cały ogrom atrakcji, z czego na sam szczyt wysuwa się podwodny tunel z rafą koralową, rekinami i płaszczkami. A jeśli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić Orientarium, właśnie nadchodzi wspaniała okazja...

 

Łódź: Walentynkowy wieczór z rekinami w Orientarium

Szukacie pomysłu na to, jak spędzić tegoroczne Walentynki? Orientarium proponuje „Walentynkowy wieczór z rekinami”, czyli romantyczny wieczór w strefie oceanicznej.

- Uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na szereg niepowtarzalnych atrakcji. Wśród nich: pokazowa kąpiel słoni indyjskich połączona z karmieniem, odwiedziny na zapleczu hodowlanym, w tym w sypialni słoni oraz w żłobku koralowców. Goście przejdą się tunelem oceanicznym, podziwiając wyjątkowe gatunki rekinów oraz płaszczek, w tym rekiny brodate orlenie plamiste, riny gitarowe. Klienci dowiedzą się, co jedzą rekiny oraz jak powstaje rafa koralowa – głosi agenda wydarzenia.

Dodatkowo przewidziany jest również poczęstunek w formie bufetu, lampki wina oraz ciepłych napojów.

 

Antywalentynkowa akcja w Łodzi

Orienatrium w Łodzi plakat Orienatrium w Łodzi plakat

A w alternatywie Orientarium proponuje adopcję karaczana dla swojego ex.  Akcja "Karaczanem w swojego ex" przewiduje możliwość nazwania jednego z robaków imieniem osoby, która złamała nam serce. Oj... nie chcielibyśmy dostać karaczanem ;)