Orient Express, czyli luksusowa podróż w duchu eko

Po 150 latach kultowy Orient Express wraca na tory. Pomysłodawca projektu - Arsenale S.p.A., przy wsparciu  słynnej grupy hotelowej Accor oraz przy udziale Trenitalia i Fondazione FS Italiane, planują wskrzesić do życia prawdziwą legendę!

Reklama

Pierwsza podróż pociągu planowana jest na 2023 rok, a trasa sześciu składów Orient Expressu umiejscowiona została w 14 malowniczych regionach Europy. Goście otrzymają możliwość odbycia podróży liczącej ponad 16 tys. km, z czego 7 tys. km to podróż na terenie Włoch.

Właściciele pociągu planują trzy międzynarodowe kierunki, z Rzymu do Paryża, Stambułu oraz Splitu. Orient Express podróżować będzie w ramach kolei La Dolce Vita.

- To ogromny zaszczyt i przywilej współpracować z Orient Express, jedną z najbardziej prestiżowych marek na świecie. Współpraca, jaką podjęliśmy stanowi nowy etap dla pociągów La Dolce Vita, będących symbolem zaufania i szacunku włoskiej turystyki. Zabierzemy pasażerów do wyjątkowych miejsc, w których przeżyją w pełni urokliwe chwile w stylu „Made in Italy”. Celem staje się bowiem sama podróż – wyjaśnia Paolo Barletta, CEO Arsenale S.A.

Nowy Orient Express zaoferuje swoim pasażerom nie tylko możliwość podróżowania w duchu eko, ale również niezapomniane przeżycia związane z podziwianiem największych pereł architektury i zapierających dech w piersiach krajobrazów.

Orient Express - kabina Deluxe / materiały prasowe Orient Express - kabina Deluxe / materiały prasowe

 

Spodobał Ci się Well.pl? Obserwuj nas na Instagramie!

Włoski design w stylu vintage 

Jednak Orient Express La Dolce Vita to nie tylko wspaniałe widoki za oknem. To również doskonały design wewnątrz pociągu. Za koncept wszystkich składów odpowiada prestiżowe studio projektowe Dimorestudio, któremu udało się w doskonały sposób połączyć kolejarskie tradycje z potrzebami współczesnych, wymagających klientów.

Orient Express to 12 kabin Deluxe, 18 apartamentów oraz jeden apartament Honour Suite. Na terenie składu funkcjonować będzie także restauracja, której menu oraz wystrój podkreślać będą włoskie la dolce vita.

- W Accor ponowne uruchomienie marki Orient Express dla pasjonatów i poszukujących wrażeń podróżników to ogromny przywilej. Pociągi prezentują nową wizję luksusowych podróży, która wykracza poza naszą wyobraźnię. Połączenie sił z Arsenale Group otwiera nowe horyzonty z udziałem doskonałej harmonii nawiązującej do historycznego dziedzictwa i filozofii Orient Expressu – komentował inwestycję Sébastien Bazin, prezes i CEO Accor.

Powrót Orient Expressu na tory to nowy rozdział w historii kolei i ukłon w stronę wiekowych tradycji, które z pewnością docenią fani luksusu i podróży w duchu slow life. Już początek podróży pełen będzie wyjątkowych atrakcji.

Postój w Rzymie będzie odbywał się w pierwszym hotelu Orient Express Minerva, którego otwarcie planowane jest na 2024 rok. Tuż przed odjazdem ze stacji Roma Termini pasażerowie zostaną poczęstowani wykwintnymi przekąskami i idealnie dobranym alkoholem.

Smaki wyselekcjonowane przez wybitnych znawców włoskiej kuchni i utalentowanych somelierów wzbogacać będą nieziemskie widoki za oknem.

Spodobał Ci się Well.pl? Obserwuj nas na Instagramie Well.pl