Numerologia: Czym są liczby anielskie?

Czy kiedykolwiek zdarzyło wam się spojrzeć na telefon, na którym wyświetlała się godzina 11:11? A może zauważyliście, że wasza ulubiona piosenka trwa dokładnie trzy minuty i trzydzieści trzy sekundy? W numerologii nic nie jest przypadkowe. Te liczby ukrywają pewną wiadomość, którą chce przekazać nam wszechświat.

Reklama

Liczby aniołów to sekwencje liczb, które zawierają powtórzenia, np. 111 lub wzorce, np. 321. I rzeczywiście jest tak, że czasami widzimy je w przypadkowych miejscach, ale zwykle czujemy się tym oczarowani. Dlaczego?

Zdaniem numerologów tego typu „przypadki” są wiadomościami z duchowego wszechświata, które mają ukierunkować nas na to, co ponadrealne, potwierdzić, że jesteśmy na właściwej ścieżce, bądź rzucają światło na mistyczne znaczenie motywów, które co jakiś czas pojawiają się w naszym życiu.

Już sam Pitagoras wierzył, że nasza rzeczywistość jest fizycznym przejawem energetycznej wibracji liczb.

Zatem – co oznaczają poszczególne liczby anielskie?

 

Liczby anielskie – znaczenie

Każda liczba anielska niesie za sobą inne znaczenie. Numerologia utrzymuje, że poszczególne sekwencje są połączone z określoną energią lub częstotliwością wibracyjną, która obejmuje znaczenie wychodzące poza czystą wartość liczbową.

Znaczenie liczb anielskich:

 • 000 – liczba zero uznawana jest za ostateczny kwadrat. Ma być symbolem nowego początku, punktu zwrotnego w naszym dotychczasowym życiu. Jeśli więc czujemy, że nasza codzienność zaczyna być przytłaczająca, możemy mieć nadzieję, że przed nami zupełnie nowa historia.
 • 111 – jedynka jest silnie związana z manifestacją. Gdy widzimy jej sekwencję, powinniśmy pomyśleć o wszechświecie, który może zintensyfikować to, co nosimy w sobie. Cokolwiek dzieje się w naszej głowie (wszystkie marzenia, wizualizacje i cele) zostanie zreplikowane.
 • 222 – liczba dwa nawołuje nas do skupienia się na „tu i teraz”. Powinniśmy skupić się na sobie, na naszej obecności. Mamy cieszyć się chwilą i ufać, że jesteśmy dokładnie w tym miejscu, w którym powinniśmy być.
 • 333 – trójka przestrzega nas przed niestabilnością. Prawdopodobnie jest jej w naszym życiu za dużo. Powinniśmy spojrzeć na pewne aspekty, które uważamy za trudne, i skupić na nich całą uwagę.
 • 444 – czwórki są dowodem na to, że wszechświat reaguje na nasze potrzeby. Niezależnie od tego, czy wierzymy w anioły, możemy czuć się chronieni i wysłuchani.
 • 555 – liczba pięć zwiastuje ogromne zmiany. Co więcej, będą to zmiany, które uznamy za pozytywne. Ważne jest jednak to, aby przyjąć je z pokorą i spokojem.
 • 666 szóstki motywują nas do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie. Numerolodzy zachęcają, by w tym przypadku mocno zastanowić się nad tym, co powinniśmy zrobić inaczej, by czuć się lepiej.
 • 777 – liczba siedem zachęca do relaksu. Powinniśmy uwolnić się od lęków przeszłości i zrezygnować z kontroli nad tym, co będzie dalej.
 • 888 – ósemki dotyczą nieskończoności, czyli nieskończonej potęgi energii. Oznacza to, że idziemy zgodnie ze wskazówkami aniołów i rytmem tego, co wszechświat ma dla nas w zanadrzu.
 • 999 – dziewiątki zwykle pojawiają się w naszym życiu, gdy od dłuższego czasu poświęcamy się jakiejś pracy. Ta liczba oznacza, że cykl powoli dobiega końca i nadeszła chwila na zdobywanie kolejnych poziomów.
 • 1010 - zaufaj własnej intuicji i skup się na samorozwoju. Jeśli szukasz odpowiedzi na ważne pytania, to dobry moment, by znaleźć właściwą drogę.

 • 1111 - jesteś we właściwym miejscu i czasie. Już niebawem czeka Cię wielkie szczęście. Właśnie teraz pomyśl życzenie, a ma szansę się spełnić! 

 

Biżuteria z liczbami aniołów jako symbol świadomości życia

Osoby, które wierzą w moc wszechświata, często sięgają po pewnego rodzaju amulety, które przypominają im o danym celu, dlatego coraz więcej domów jubilerskich dołącza do swojej oferty naszyjniki z zawieszką symbolizującą daną liczbę anielską.

Poza tym okazuje się, że tego typu biżuteria powoli wspina się na szczyt trendów na 2022 rok. Zatem gdzie jej szukać?

Anielskie naszyjniki pojawiły się w kolekcjach m.in. Logan Hollowell, Tres Colori czy BabyGold.