Unikatowy Rolls-Royce nad Jeziorem Como 

Malownicze brzegi Jeziora Como, włoskie słońce przypominające o dolce vita, a na tym sielankowym tle nowy Rolls Royce Boat Tail w odcieniu różowego złota – to jeden z obrazków, które na żywo oglądać mogli uczestnicy wystawy Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2022. Gwiazdą wydarzenia był oczywiście wspomniany unikatowy samochód, który w sumie ma powstać jedynie w 3 egzemplarzach.

Reklama

Pokryte różowym złotem coupe zostało zrealizowane przez Coachbuild Rolls-Royce na specjalne zamówienie prywatnego inwestora, którego rodzina od lat związana jest z produkcją biżuterii i poławianiem pereł. To właśnie perła oraz historia rodziny miała być główną inspiracją do stworzenia limitowanego modelu Rolls Royce Boat Tail.

- Każde zlecenie Coachbuild Rolls-Royce jest oczywiście wyjątkowe, ale w tym przypadku odczuwaliśmy dodatkową głębię. To wyjątkowy przywilej stworzyć samochód na cześć ojca i historii rodziny szanownego klienta, to odpowiedzialność, którą wzięliśmy sobie do serca. Głęboko zakorzeniona więź zleceniodawcy z Boat Tail jest inspiracją – wynik wykracza daleko poza środek transportu i staje się ruchomym dziełem sztuki w pełnym tego słowa znaczeniu  – zachwala dzieło Alex Innes, dyrektor ds. projektowania w Rolls-Royce.

Różowy Rolls-Royce Boat Tail  / materiały prasowe Różowy Rolls-Royce Boat Tail / materiały prasowe

Różowy Rolls Royce Boat Tail - ruchome dzieło sztuki 

Jak podkreślają twórcy projektu, każdy element był konsultowany z inwestorem, a wiele elementów, w tym całe nadwozie, zostało stworzone ręcznie.

Jeśli przyjrzycie się dokładnie, dostrzeżecie, że ogólny „krój” samochodu przypomina kadłub eleganckiego jachtu. Do życia nad brzegiem morza nawiązuje również kolor auta. 

- To olśniewająca mieszanka ostrygi i delikatnej róży. W połączeniu z dużymi, jaśniejszymi oraz brązowymi elementami całość nabiera jeszcze większej trójwymiarowości. Perłowy połysk dodatkowo subtelnie zmienia się w zależności od światła. Kontrastowa, koniakowa maska silnika, zaprojektowana specjalnie dla tego modelu, zawiera drobne brązowe i złote pigmenty, pokryte warstwą kryształu i matowym lakierem bezbarwnym, które nadają wyraźne ciepło i głębię. Dolne progi zawierają nici tkane z różowego złota – opisują twórcy.

Warto również dodać, że The Spirit of Ecstasy kultowa rzeźba na masce Rolls-Royce wykonana została z różowego złota.

Jeszcze kilka słów o wnętrzu tego luksusowego samochodu. Tu również dominują ciepłe odcienie koniaku i ostryg, a wszystko spowite jest perłowym wykończeniem. Zegar z masy perłowej znajdujący się na desce rozdzielczej został osobiście wybrany i dostarczony do producenta Rolls-Royce przez klienta i pochodzi z jego własnej kolekcji.

- Boat Tail to krok w kierunku pomysłowości i swobody projektowania. Rzemieślnicza budowa samochodu oferuje nowe królestwo eksploracji i możliwości. Oto historia dwóch światów: nowoczesnego samochodu o nowoczesnym designie, możliwym dzięki historycznym technikom i tradycyjnemu rzemiosłu. Zaprawdę, to jest wyjątkowe! – mówi Torsten Müller-Ötvös, CEO Rolls-Royce.

- Coachbuild to haute couture naszej branży – dodaje.

Zegar z masy perłowej w nowym Rolls-Royce Boat Tail / materiały prasowe Zegar z masy perłowej w nowym Rolls-Royce Boat Tail / materiały prasowe

 

Zaprezentowany nad Jeziorem Como Boat Tail to – jak już wspomnieliśmy – jeden z trzech unikatowych modeli Rolls-Royce’a. Pierwszy z nich – Rolls-Royce Sweptail sprzedany został w 2018 roku za 13 mln dolarów. Tegoroczny egzemplarz prawdopodobnie pobije ceną dotychczasowego faworyta. Eksperci przewidują, że może kosztowąć od 25 do 30 mln dolarów.