Nowy Rok 2023: Retrogradacja Merkurego w Koziorożcu

Czujesz się zmęczony i zdezorientowany? A może masz wrażenie, że w ostatnim czasie nie jesteś sobą?  Kiedy Merkury - planeta komunikacji i funkcji poznawczych obraca się wstecz, nasz umysł musi pracować dwa razy ciężej niż zwykle. Oto znaki zodiaku, które mogą paść ofiarą chaotycznej energii sylwestrowej retrogradacji Merkurego w Koziorożcu!

Reklama

Od 29 grudnia 2022 do 18 stycznia 2023 naszym życiem zawładnie retrogradacja Merkurego w Koziorożcu. To specyficzny czas, który z pewnością może nieźle namieszać w nowym roku. 

Merkury rządzi naszym umysłem – tym, jak postrzegamy świat i jak trawimy informacje, które przyswajamy. Jednocześnie, choć retrogradacja tej planety zwykle kojarzona jest raczej z negatywnymi cechami, astrolodzy dostrzegają w niej szansę na  odbudowywanie więzi z sobą i swoimi bliskimi.

 

Nowy Rok 2023 - 3 kroki na przetrwanie retrogradacji Merkurego

Krok 1. Retrogradacja Merkurego faworyzuje zadania wymagające trwałej koncentracji i cierpliwości.  Aby wyjść z niej cało, powinniśmy skupić się na zrozumieniu najdrobniejszych szczegółów - zwłaszcza jeśli chodzi o rozliczenia.  To czas kontroli, której nie powinniśmy gubić. 

Krok 2. Jedną z największych trudności będzie jednak  koncentrowanie się na negatywach. Merkury w retrogradacji może prowadzić do nieporozumień -  istnieje zatem możliwość utrudnionej komunikacji. Powinniśmy zatem uważać na słowa kierowane w stronę bliskich, stając się bardziej świadomymi konsekwencji, jakie za sobą niosą.

Krok 3. Ostatni  krok to rezygnacja z nieosiągalnych postanowień noworocznych. Wykorzystajmy bezproblemowy wpływ Koziorożca na wyznaczenie sobie odpowiednich celów. Pomyślmy o tym, co uszlachetni nas jako ludzi, a nie o marzeniach, które generują próżność. 

 Okazuje się, jednak, że niektóre znaki zodiaku odczują retrogradację Merkurego szczególnie dotkliwie – jakie?

 

Horoskop na Nowy Rok 2023 - te znaki zodiaku odczują najbardziej retrogradację

Rak

Miałeś niesamowity rok, Raku. Twoja kariera wystrzeliła do przodu, a kamienie milowe, które udało ci się osiągnąć, stały się motywacją do dokonywania niemożliwego. Ta retrogradacja jednak prawdopodobnie zmusi Cię do skupienia uwagi na osoby, które współtworzą twoje życie.

Gdy stacje Merkurego cofną się w twoim siódmym domu partnerstwa, mogą wpłynąć na fale nieporozumień i konfliktów wynikających z nierozliczonych rozczarowań. To jednak zamieni się w twoją siłę, która jedynie wzmocni więzi i relacje. Czas podnieść swoje standardy – nawet jeśli początkowo wyda się to bolesne.

Bliźnięta

Retrogradacja Merkurego zawsze ma ogromny wpływ na wszystkie Bliźnięta – w końcu Merkury jest ich rządzącą planetą.  Kiedy stacje Merkurego cofną się w twoim ósmym domu granic emocjonalnych, poczujesz zachętę do przemyślenia sposobu, w jaki wyrażasz siebie i swoje uczucia wobec bliskich. 

W astrologii ósmy dom rządzi transformacją, co oznacza, że ​​coś trzeba wymienić na coś znacznie lepszego. Nie bój się uwolnić od niepokoju, z którym ostatnio czujesz się zbyt komfortowo.

Panna

Kiedy stacje Merkurego zaczynają się cofać, twój świat powoli zacznie tracić na atrakcyjności, Panno. To może okazać się jednak kluczowe w twoim samorozwoj -  w końcu chodzi o twoją planetę rządzącą, więc  doskonale świadoma wszystkiego, co planuje.

Retrogradacja zatrzyma się w twoim piątym domu pasji i przyjemności. Może zatem skłonić cię do ponownego przemyślenia rzeczy, które przynoszą ci najwięcej radości. Jeśli nagle nie czujesz  pociąg do czegoś — lub kogoś — możesz uznać to za znak, że jesteś gotowa na nowe doświadczenia.  

 

Koziorożec

Stacje Merkurego retrogradują 29 grudnia w Koziorożcu, czyniąc cię głównym celem  tranzytu. Nie oznacza to jednak osobistego końca świata. Planeta cofa się przez  twój pierwszy dom miłości.  Chociaż na co dzień jesteś dobry w eliminowaniu hejterów, wywierasz również na siebie dużą presję, by czuć się nieskazitelnie doskonałym. Okaż sobie trochę litości -  jesteś człowiekiem, a nie robotem.

Ta retrogradacja pozwoli ci spojrzeć na siebie w innym świetle. Być może uda ci się rozwiązać utrzymujące się od lat konflikty z samym sobą? Wyjdziesz z tego silniejszy.